Sivas’ın Yeni Adliye Binası 1 Mart’ta Hizmete Giriyor

Sivas'ın Yeni Adliye Binası 1 Mart'ta Hizmete Giriyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, yeni adliye binasına 1 Mart itibari ile taşınmış olacaklarını söyledi. Aydın, binanın mobilyalarının açık cezaevleri tarafından yapıldığını bu şekilde devlete maliyetin minimum seviyede tutulduğunu vurguladı.

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın basın mensuplarına yapımı tamamlanan yeni adliye binasını gezdirerek bilgi verdi. Aydın yaptığı açıklamada, 28 Şubat 2013’te mesai bitimine doğru yoğun bir şekilde toplanmaya başlayacaklarını belirterek “Cuma gününden itibaren araçlarla yeni adliye intikal edeceğiz. Cuma ve cumartesi günü tam olarak yerleşerek pazar günü hiçbir sıkıntı kalmadan Pazartesi çok rahat bir şekilde burada mesaiye başlamayı istiyoruz. Cuma günü duruşması olan mahkemelerimiz var. Duruşması olanlar eski adliyeye gidebilir, o mahkemeleri cumartesi taşıyacağız.” dedi.

“BİNANIN ÖMRÜNÜ 10 YIL UZATTIK”
Başsavcı Hasan Aydın, yeni adliye binasında imar tadilatları ile bazı değişiklikler yaptıklarını bu değişikliklerle beraber binanın ömrünü en az 10 yıl uzattıklarını dile getirdi.

“ESKİ ADLİYE BİNASI YIKILMALI”
1 Mart itibariyle taşınacaklarını kalan malzemelerin tasnifi için 1 ay kadar alacağı için mart ayı boyunca eski binayı kullanmaya devam edeceklerini vurgulayan Başsavcı Aydın, şöyle devam etti: “Mülkiyeti Milli Emlak’a ait. Biz taşındıktan sonra bir yazı yazacağız ve biz orayı boşalttık diyeceğiz. Benim şahsi fikrim adliye olarak kullanılan binanın yıkılması daha isabetli olacaktır. Bina duruşma salonlarından oluşması nedeniyle adliyeye has mimariye sahip. Başkan kurumların kullanması biraz zor. 1983 yılında bina faaliyete geçmiş. Deprem yönetmeliğine göre binanın ömrü belli, bence bu bina ekonomik ömrünü tamamlamış durumda. Meydan düzenlemesinin de şehre ne kadar değer kattığını düşünürsek eğer bu projenin devamı niteliğinde olan arka cephesinin de aynı şekilde düzenlenmesi daha isabetli olacaktır. Oraya geçici olarak ta olsa bir kurum yerleşse çıkarılması mümkün olmaz. Yıkılması için bu taşınma bir fırsattır diye düşüyorum. “

Hasan Aydın, yeni binanın mobilyalarının Ankara Ayaş ve Sincan ile Niğde açık cezaevleri tarafından yapıldığını bu şekilde devlete ekonomik katkı sağladıklarını sözlerine ekledi.

Türkiye’de UNESCO’nun listesine giren ilk eser, 2024’te yeniden ibadete açılacak
Adana’da göçer arıcılara konteyner verildi
Tokat’ta vahşi yaşam fotokapana yansıdı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sivas’ın Yeni Adliye Binası 1 Mart’ta Hizmete Giriyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz