Ak Parti Kanadından Kızılay’ın Çadır Satışına Ilişkin Ilk Yorum: Keşke Böyle Ağır Ve Acılı Bir Günde…

AK Parti kanadından Kızılay'ın çadır satışına ilişkin ilk yorum:  Keşke böyle ağır ve acılı bir günde...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay’ın ünlü şarkıcı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap derneğine 2 bin 50 adet çadır sattığı bilinirken, büyük münakaşa yaratan haberi Kızılay Başkanı Kerem Kınık “Bu rutin bir operasyon. Finansal devamlılık için müesseselere maliyetine satış yapıyoruz” laflarıyla doğruladı.

Kahramanmaraş merkezli iki zelzele 11 şehirde tahribe neden olurken, 45 binden fazla bireyin yaşamını kaybettiği zelzelenin 3. gününde yaşanan bir hadise kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

TBMM Genel Kurulu’nda, Kızılay’ın zelzele faciasının yaşandığı bölgede çadır satması münazaraları devam etti. AK Parti ve muhalefet partileri arasında sık sık münakaşa yaşandı.

Muhalefetin Kızılay tenkitlerine cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Kızılay, bir devlet müesseseyi değil, Kızılay, kendi tüzel karakteri olan bir dernek” dedi. Turan, şunları söyledi; “Kızılay, bizim; tartışalım, tenkidim fakat 154 seneden beri bizim müessesemiz, en güç zamanda bu ulusun yanında yer almış, özel müessesemiz. En güç zamanda ulusun yanında yer almış özel bir müessesemiz, 1913’te kamu faydayı kararı verilmiş. Şu an tenkit ettiğiniz çadır işletmeyi, 1954 senesinde kurulmuş bugünün mevzuları değil.

Satsa neden satıyor, satmasa neden satmıyor denecek. Tasanız başka, sizin maksadınız, işiniz üzüm yemek değil bağcıyı hırpalamak. Ancak net olarak söylüyorum, keşke afet sırasında böyle bir ağır ve acılı günde hiçbir satış yapmasaydı yapılmasaydı. Daha nasıl söyleyebilirim. Satarsan ne olur, işte bugün olduğu gibi, 4 milyon bireye 3 öğün yemek veriyorsun bu konuşulmaz, satarsan ne olur 400 bin bireye çadır vermişsin bu konuşulmaz, böyle meclisi ve kamuoyunu yoran gündeme vesile olursunuz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ak Parti Kanadından Kızılay’ın Çadır Satışına Ilişkin Ilk Yorum: Keşke Böyle Ağır Ve Acılı Bir Günde…

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz