Haluk Levent Kızılay’ın Çadırlarını Mı Aldı? Kızılay Çadırları Ne Oldu? Haluk Levent Çadır Olayı Ne?

Haluk Levent Kızılay'ın çadırlarını mı aldı? Kızılay çadırları ne oldu? Haluk Levent çadır olayı ne?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahbap Derneği, Kahramanmaraş zelzeleleri sonrası depremzedeleri barınma lüzumlarını süratli bir biçimde karşılamak için Kızılay’dan çadır satın aldığını doğruladı. 

Dernek, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kızılay’a bağlı bir işletme olan Kızılay Çadır ve Tekstil AŞ’den stoklarında bulunan 2050 adet çadırın satın alınarak zelzele bölgelerine eriştirildiğini belirtti.

Ahbap Derneği’nin kurucusu aynı zamanda da ünlü şarkıcı Haluk Levent, zelzele bölgesinde yaptığı paylaşım ve dayanaklarla isminden laf ettirirken ‘çadır’ iddialarıyla da gündem olmuştu. Hal böyle olunca yurttaşlar da Haluk Levent’in Kızılay’dan çadır alıp almadığını merak etmişti. Peki Haluk Levent Kızılay’ın çadırlarını mı aldı? Kızılay çadırları ne oldu? Haluk Levent çadır vakayı ne? İşte detaylar…

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerden sonra tüm ülke çapında çadır üreten işletmeler ile temasa geçtiğini açıklayan Ahbap Derneği açıklamasında “Ancak; zelzelenin 10 şehri etkilemesi ve tahribin fantastik seviyede olması sebebiyle ülkemizdeki tüm çadır üreticilerinin mevcut stokları yurttaşlarımızın mağduriyetlerini karşılayamamıştır. O tarihte irtibata geçtiğimiz işletmelerde hemen o sabah zelzele bölgesine yollayabileceğimiz çadırlar yoktu. En erken 1 hafta içinde yetiştireceklerdi,” ifadelerine yer verdi.

Ahbap’ın kurucusu ve başkanı olan sanatçı Haluk Levent de iddialarını doğrulayarak herşeyi kanuni ve usülüne uygun olarak yapıldığını vurguladı. Levent Kızılay Çadır ve Tekstil AŞ’nin Kızılay’a bağlı bir tüzel karakter olduğunu ve Kızılay’ın kendisinin de çadırları fatura karşılığı teslim aldığını belirtti.

İddiayı ilk olarak Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Ağırel köşesine taşımış Kızılay’ın zelzele sonrasında Ahbap’a 46 milyon lira bedelinde çadır satışı yaptığını belirtmişti.

Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile de görüşme gerçekleştirdilerini duyuran Ahbap Derneği yetkilleri ellerinde 2050 adet olduğunu bildikleri çadırların kontratını yaparak ertesi sabah 2050 tane çadırı zelzele bölgesine yolladıklarını açıkladı.

“Çadırlar 2 bölgeden gelecekti. Erzincan’dan 1232 adet 8 TIR çadır öncelikle en yakın şehirler olan Adıyaman ve Kahramanmaraş’a; Ankara’dan da 918 adet 8 TIR çadır Hatay’a sevk edilmek üzere 10 Şubat’ta yüklendi ve aynı gece dağıtıldı.

Çadırların taşındığı tır ve dorselerin plaka bilgilerini de paylaşan Ahbap Derneği açıklamasında şu laflara yer verdi:

AFAD ile temasa geçildi ve çadırların dağıtımını yapma mevzusunda bilgi verildi. Ayrıca 5-6 gün sonrasına teslim edilecek çadırlarla alakalı görüştüğümüz öteki işletmelere de çadır siparişi verildi ve satın alındı.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Haluk Levent Kızılay’ın Çadırlarını Mı Aldı? Kızılay Çadırları Ne Oldu? Haluk Levent Çadır Olayı Ne?

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz