Mustafa Destici’den Kızılay Başkanı Kınık’a Istifa Çağrısı!

Mustafa Destici'den Kızılay Başkanı Kınık'a istifa çağrısı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aynı zamanda Cumhur İttifakı ortaklarından olan Mustafa Destici, mevzuyla alakalı değerlendirmesinde “Kızılay’dan, idareyicilerinden beklenen nedir? Bu zelzele olduktan sonra, ambarlarında kaç tane çadır varsa tamamını bir saniye dahi bekletmeden bölgeye sevk etmeleri gerekirdi. Daha sonra üretim ettikleri hepsini de hiçbir yere satmadan dolaysız bölgeye fiyatsız olarak yollamaları gerekirdi. Burada us devre dışı kalmış, çok sarih ve net söyleyeyim” dedi.

Kızılay’ın zelzele çadırlarını satmasına ait müzakereler devam ederken Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den dikkat toplayan bir açıklama geldi.

Açıklamasının devamında Kızılay idaresini istifaya çağıran Destici, “Mesullük sahibi olanların gereğini yerine getirmesi gerekir. Herkes öğreniyor gereğinin ne olduğunu. Kesinlikle, mesullüklerinin gereği neyse, vazifesini daha ehil, daha hoş biçimde yapabilecek kadrolara vazgeçmeleri gerekir. Zira aynı zamanda burada bir vebal vardır. ‘Çadırı sattığımız dernek de zati çadırı götürüp depremzedelere kuruyor’ gibi bir korunma olmaz. Burada ehemmiyetli olan Kızılay’ın ne yaptığıdır, yurttaş ona bakıyor, sonrasının bir anlamı yok” biçiminde konuştu.

Kızılay’ın bir hayır müesseseyi olduğunu ve bağışlarla yürüdüğünü ifade eden Destici, şöyle devam etti: “Besin için de benzersi, elinde ne varsa tamamını zelzele bölgesine sevk etmesi gerekir. Sonuçta bir hayır müesseseyi, bağışlarla yürüyor. Ben firma kurmasını da doğru bulmuyorum, birileri doğru bulabilir. Geçmiş yarıyıllarda da kurulan işletmeleri var. Kızılay ve eşi müesseselerin firma kurmalarını da doğru bulmuyorum. İşte kurdukları zaman bu cins kavgaların içinde kalırlar.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mustafa Destici’den Kızılay Başkanı Kınık’a Istifa Çağrısı!

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz