1. Haberler
  2. Gündem
  3. Aile Bakanı Göktaş’tan müjde! 2.157 TL olan ödemeler 4.471 TL’ye çıkarıldı! Başvuran herkese hemen ödeme yapılıyor

Aile Bakanı Göktaş’tan müjde! 2.157 TL olan ödemeler 4.471 TL’ye çıkarıldı! Başvuran herkese hemen ödeme yapılıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile Bakanı Göktaş’tan müjde! 2.157 TL olan ödemeler 4.471 TL’ye çıkarıldı! Müracaat Eten herkese hemen ödeme yapılıyor- Türkiye’de hayatını sürdüren, manililik, yaşlılık, hastalık veya bakım sebebiyle çalışamayacak gidişatta olan bir çok vatandaşın mağduriyetlerinin giderilmesi için istihdam programına destek ödemelerinde zam yapıldığı açıklandı.

İŞKUR’A DEV DESTEK

Göktaş yaptığı yazılı açıklamada, sosyal takviye faydalanıcılarını Türkiye İş Müesseseyi İŞKUR tarafından verilen mesleksel eğitim, istihdam ve Cemiyet Faydasına Programdan TYP faydalandırmaya devam ettiklerini bildirdi. Sosyal takviye faydalanıcılarının yüzde 82’sinin manililik, yaşlılık, hastalık veya bakım sebebiyle çalışamayacak gidişatta olduğuna işaret eden Göktaş, “Sosyal takviye faydalanıcılarını iş eforu piyasasına kazandırmak ve sosyal takviye-istihdam iletişimini kuvvetlendirmek emeliyle istihdam arkadaşı sosyal takviye anlayışı yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı. Sosyal takviye alan 140 bin 131 birey geçen sene İŞKUR’a yönlendirildi

Çalışabilir vaziyetteki sosyal takviye faydalanıcılarını 2010’dan bu yana işe yönlendirdiklerini belirten Göktaş, 2022’de 140 bin 131 bireyi İŞKUR’a yönlendirdiklerini, bu şahıslara aylık net minimum fiyatın en fazla yüzde 10’una kadar “İşe Manipülasyon Dayanağı” yaptıklarını bildirdi.

İŞE BAŞLAMA DAYANAĞI ÖDEMELERİ ZAMLANDI

Göktaş, “İşe Manipülasyon Dayanağı”nın, sosyal takviye faydalanıcılarının İŞKUR tarafından işe yönlendirilmesi halinde iş görüşmesine gidiş ve müracaat/kabul evresindeki giderleri için ayda bir, sene içerisinde azami 3 defa olmak üzere ödendiğini kaydetti. Bunun yanı gizeme “İşe Başlama Dayanağı” kapsamında da destekler verdiklerini belirten Göktaş, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz sene 2 bin 157 lira olan takviyemizi bu sene 4 bin 471 lira olarak vereceğiz. İŞKUR tarafından işe yönlendirilen sosyal takviye faydalanıcılarının özel sektör patronlarınca istihdam edilmeleri halinde özel sektör patronlarının ödemekle mükellef olduğu sigorta primlerini bir sene süresince biz karşılıyoruz.”

Bakan Göktaş, İşe Manipülasyon ve İşe Başlama takviyelerinden faydalananların 12 ay süresince koşullu eğitim ve koşullu sağlık dayanaklarının kesilmediğini, bu şahıslara eğitim ve besin desteklerinde de öncelik tanıdıklarını bildirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile Bakanı Göktaş’tan müjde! 2.157 TL olan ödemeler 4.471 TL’ye çıkarıldı! Başvuran herkese hemen ödeme yapılıyor
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz