Bakan Tekin, yeni eğitim-öğretim dönemine ilişkin açıklama yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni eğitim ve öğretim senesi başlamadan evvel Türkiye’de bulunan tüm illeri dolaşıp, ihtiyaçların tespit edilmeye çalışılacağına dikkat çeken Tekin, “Hedefimiz; 2023-2024 eğitim-öğretim yılına minimum sorunla, en hazırlıklı bir biçimde girebilmek. Bu kapsamda da bakanlıktaki bütün birim amiri arkadaşlarımızla Türkiye genelinde illeri dolaşmak gayesindeyiz. Bu sürece deprem illerimizle başladık. Deprem bölgesindeki illerde hepsini ziyaret ettik.

Hepsinde eğitim-öğretim ihtiyaçlarını tespit ettik. 11 Eylül tarihi itibarıyla öncelikle bu 11 ilde eğitim-öğretim dönemini sorunsuz bir şekilde başlayabilmesi için alınması gereken tedbirleri aldık. İnşallah orada sorun yaşamadan eğitim- öğretim sürecini başlatmış olacağız.

Ekiplerimiz orada çalışmaya devam ediyor. Her il için bakanlık merkez teşkilatında bir koordinasyon ofisi oluşturduk. Arkadaşlarımız özellikle 11 ilde valilerimizle, belediye başkanlarımızla koordineli bir biçimde çalışıyorlar. Biz de onun dışında Türkiye’deki diğer illeri de dolaşmaya başladık” dedi.

RİZE’DE HERHANGİ BİR SIKINTI YOK’

Kendi eğitim-öğretim hayatının bir kısmının Rize’de geçtiğini AKTARAN Tekin, “Rize, benim için özel. Benim memleketim sayılır. Bütün çocukluğum, gençliğim, eğitim-öğretim hayatımın, özellikle; ilkokul, ortaokul ve lise kısmı burada geçti. Burayla duygusal bağlarım çok yoğun. Müsteşar olarak göreve başlarken de ilk ziyaret ettiğim il Rize’ydi.

Bakan olarak deprem bölgesi dışında ilk ziyaret ettiğimiz illerden bir tanesi burası oldu. Burada çok sevindirici bir şekilde gördük ki, eğitim- öğretime hazırlık açısından Rize’de herhangi bir sıkıntı yok. Öğretmen norm ihtiyaçlarımız yüzde 100’e yakın tamam. Derslik sayısı itibarıyla ihtiyaç olan bazı sıkışmış yerleşim yerleri var. Oralarda da gerekli tedbirleri alarak eğitim-öğretim ortamlarının optimum bir biçimde verebildiği, en rasyonel çözümleri üretmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Tekin, yeni eğitim-öğretim dönemine ilişkin açıklama yaptı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz