Dışişleri Bakanlığı’ndan AİHM binasına zorla girmesi hakkında açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayımlanan açıklamada, “PKK terör örgütüne bağlı bireylerin bugün Strazburg’daki Avrupa İnsan Hakları Duruşması binasına güçle girerek terör propagandası yapma teşebbüsünde bulunmaları kabul edilemez.” ifadesine yer verildi.

Son yarıyılda PKK’ya bağlı yaradılışların Avrupa’da şiddet kullanma eylemlerinde çoğalış yaşandığı belirtilen açıklamada, “PKK’nın muhtelif beynelmilel kuruluş binalarına güçle girerek terör propagandası yapma cüreti, kabul edilemez bir gidişattır.” denildi.

PKK’nın Avrupa ülkelerinde ifade ve şov serbestliği kisvesi altında propaganda yapmasına izin verilmesinin, teşkilatı hukuksuz ve saldırgan eylemlerde bulunmaya cesaretlendirdiği belirtilen açıklamada, terör örgütüne karşı daha tesirli ihtiyatların alınması gerektiği vurgulandı.

Ayrıca, PKK terör örgütü üyelerinin daha evvel Avrupa Konseyi binası önünde reelleştirdikleri şov ve eylemlere ait kezlerce ihtarda bulunulduğu andırdırılarak, Avrupa ülkelerinin PKK’nın faaliyetlerine karşı daha kararlı bir duruş sergilemeleri gerektiği vurgulandı. Son olarak, Avrupa’da PKK terör örgütünün propaganda, finansman ve personel devşirme faaliyetlerine şipşak son verilmesi çağrısı yapıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dışişleri Bakanlığı’ndan AİHM binasına zorla girmesi hakkında açıklama

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz