Gazetecilere polis baskını! Fırat Can Arslan tutuklandı Yükler ve Akyüz serbest

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Sibel Yükler’in evine dün polis harekâtı yapıldı. Yükler’e yapılan işlemin ardından Bianet Editörü Evrim Kepenek’in evine de işlem tertip edildi. Kepenek plastik kelepçe takılarak nezaretine alındı.

— Gökçer Tahincioğlu @gtahincioglu July 25, 2023

— Gazeteciler Toplumu @Cemiyet1946 July 25, 2023

Kepenek’in evine baskın yapan polis ekipleri konutta arama yapmak istedi. Kepenek’in ve yanında bulunan dostlarının itirazı üzerine muhtar çağrıldı. Avukatın gelmesini beklemeyen polisler, muhtarın gelmesiyle kameralar eşliğinde konutta arama yaptı. Polisler, aramanın ardından Kepenek’i plastik kelepçe takarak nezaretine aldı. Nezaret bahanesine dair ise bilgi verilmedi.

Gazeteci Gökçer Tahincioğlu Yükler’in nezaretine alınmasını, “Onlarca tutuklu gazetecinin dosyasını kamuoyuna duyuran ve dosyaların haberlerden ibaret olduğunu ortaya koyan gazeteci @sibelyukler sabaha karşı evine yapılan işlemle nezaretine alındı.” laflarıyla duyurdu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında Mezopotamya Ajansı muhabiri Delal Akyüz’nam İzmir’deki evine, MA muhabiri Fırat Can Arslan’ın Ankara’daki konutlarına da polis tarafından baskın tertip edildi. Gazeteci Evrim Deniz de Diyarbakır’da ifade için çağrıldığı Huzur Polis Merkezi Amirliği’nde nezaretine alındı.  Gazeteciler emniyete götürüldü. Emniyette ifadesi bitirilen Sibel Yükler, Delal Akyüz ve Fırat Can Arslan adliyeye sevk edildi. İfadelerinin ardından Sibel Yükler ve Delal Akyüz adli hakimiyetle hür vazgeçilirken, Fırat Can Arslan tutuklandı.

Onlarca tutuklu gazetecinin dosyasını kamuoyuna duyuran ve dosyaların haberlerden ibaret olduğunu ortaya koyan gazeteci @sibelyukler sabaha karşı evine yapılan işlemle nezaretine alındı.

Gazetecilerin yaptıkları haberler sebebiyle nezaretine alınması kabul edilemez! Bunun sistematik bir yasaklamaya, sansüre ve baskıya dönüştüğü ortada. Hepimiz karşı koymalıyız.Meslektaşlarımız en kısa vakitte hür vazgeçilmeli.#GazetecilikSuçDeğildir https://t.co/YTZG3FpuvC

Fatih Altaylı: SBK’den avanta alan gazetecileri bilemeyecek miyiz?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazetecilere polis baskını! Fırat Can Arslan tutuklandı Yükler ve Akyüz serbest

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz