1. Haberler
  2. Gündem
  3. İstanbul Barosu’ndan avukatlara şiddet uygulayan polislere tepki: Hak ettikleri cezayı almalılar

İstanbul Barosu’ndan avukatlara şiddet uygulayan polislere tepki: Hak ettikleri cezayı almalılar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir avukat fenalaşmış, gözaltına alınan 14 avukat bir süre sonra serbest bırakılmıştı.

Avukatların İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapmasının polis zoruyla engellenmesine İstanbul Barosu tepki gösterdi.

‘Meslektaşlarımız Kabulü Mümkün Olmayan Şekilde Şiddete Uğradı’

İstanbul Barosu bugün yaptığı açıklamada görevli polis memurlarının ve güvenlik görevlilierinin görevden el çektirilmeleri konusunda adli ve idari makamları göreve davet ederek şunlara yer verdi:

“3 Nisan 2024 tarihinde İstanbul Adliyesi’nin önünde Van İl Seçim Kurulu kararına karşı basın açıklaması yapmak isteyen meslektaşlarımız adliye güvenlik personeli ve çevik kuvvet tarafından ablukaya alınmış ve kabulü mümkün olmayan şekilde şiddete ve baskıya uğramıştır.

Olay yerine Avukat Hakları Merkezi avukatımız ve baromuzun diğer birimlerinde çalışan avukatlarımız gitmiştir. Çağlayan Adliyesi’ne Baro Başkanımız Filiz Saraç, Başkan Yardımcımız Ali Gürbüz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Bahar Güldaş, Gülderen Zerrin Kavak Yıldırım Başsavcı ile görüşme gerçekleştirmiştir. Akabinde meslektaşlarımız serbest bırakılmışlardır. Yargının kurucu unsuru olan avukatların iş yeri olan adliyede baskıya ve kuşatmaya uğraması kabul edilemezdir. Avukatlara karşı şiddet uygulayan polis memurlarına ve güvenlik görevlilerine yönelik etkin bir soruşturma yürütülmesini, polis memurlarının ve güvenlik görevlilerinin hak ettiği cezayı alması adına gerekli hassasiyetin gösterilmesini ve olayın failleri olan memurların görevden el çektirilmeleri konusunda adli ve idari makamları göreve davet ediyoruz. Yaralanan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kötü muamele ve şiddete teslim olmayacağımızı kamuoyuna duyururuz”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul Barosu’ndan avukatlara şiddet uygulayan polislere tepki: Hak ettikleri cezayı almalılar
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz