İstanbul’daki Suriyeliler için son çağrı yapıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan açıklamada, İstanbul dışında kayıtlı olan Suriyelilerin 24 Eylül 2023 tarihine kadar kayıtlı oldukları şehirlere dönmeleri gerektiği bildirildi. Geri dönme direktifiyle alakalı olarak, Suriyeli yurttaşlara müracaat etmeleri halinde, kayıtlı oldukları şehirlere dönmek üzere yol izin evrakı verileceği de belirtildi.

Ayrıca, 6 Şubat 2023 tarihinde alana gelen zelzeleden etkilenen şehirlerden gelen ve daha evvel yol izin evrakı verilen Suriyeli yurttaşların ise ikinci bir bültene kadar İstanbul’da kalışlarına izin verileceği ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı Göç Yöneti Başkanlığı, İstanbul’da ikamet eden ancak kayıtları başka şehirlerde bulunan Suriyeliler için ehemmiyetli bir yönerge verdi. 

Bu adımın emeli, İstanbul’daki Suriyelilerin kayıtlı oldukları şehirlere geri dönüşünü sağlamak ve popülasyon dağılımında denge sağlamaktır. Böylece, geçici koruma kapsamındaki Suriyeli popülasyonun İstanbul’daki yükü rahatlatılarak, öbür şehirlerdeki entegrasyon süreçleri desteklenmeye çalışılacak. İçişleri Bakanlığı, uygulamanın aktifliği için yurttaşlara ilan yaparak lüzumlu bilgilendirmeleri yapmış oldu.

Bu ehemmiyetli adım, Suriyeli popülasyonun değişik şehirlere dağılımını sağlamak ve entegrasyon süreçlerini desteklemek emeliyle atılmış olup, yurttaşlara ilan yapılarak lüzumlu bilgilendirmeler sağlanmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’daki Suriyeliler için son çağrı yapıldı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz