İyice uçtular: Türk Hava Yolları’ndan skandal ‘promosyon’…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) yaptığı anlaşma, başkan yardımcısı Esma Koç Ağca’nın, bölge yöneticilerine gönderdiği yazıyla ortaya çıktı. UID üyelik numarasıyla THY’de ‘yüzde 10’a kadar indirim ve ek bagaj hakkı’ avantajı sağlanacağı belirtildi. Anlaşma için ‘Yeni üyelerin ilgisini çekmek için harika bir fırsat’ vurgusu dikkat çekerken Alman yayın kuruluşu Focus’un haberinde ‘AK Parti destekçilerini indirimle ödüllendiriyor’ denildi.

‘VATANDAŞLARIMIZ ARASINDA BÖYLE BİR AYRIMCILIK YAPILMASININ SEBEBİ NEDİR?’

İddiayı TBMM’ye taşıyan İYİ Partili Metin Ergun, sunduğu önergede THY hisselerinin yüzde 49’nun Türkiye Varlık Fonu’nda olduğunu hatırlattı. ‘THY neden bu protokolü yapma gereği duydu? Vatandaşlarımız arasında böyle bir ayrımcılık yapılmasının gerekçesi nedir?’ sorularını yöneltti. UID’nin açıklamasında ise ‘THY ile yapılan anlaşma bize özel değil. Birçok kurumsal müşteri için sağlanan bir standart uygulama’ ifadesi kullanıldı.

Kadın Milli Voleybol Takımı’nı ABD’ye ekonomi sınıfta uçurduğu için tepkilerin odağında olan THY’nin AK Parti’nin yurt dışındaki en güçlü lobi grubu olarak nitelendirilen Almanya’daki Uluslararası Demokratlar Birliği’nin, üyelerine indirimli bilet için anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Üyelik numarasını gösterenlere yüzde 10 indirim ve ilave bagaj hakkı tanındığı belirtildi. İktidarı destekleyen gurbetçilerin uçak biletinin vatandaşın cebinden çıkması ‘Kayırmacılık’ olarak görüldü. Yapılan anlaşmaya tepki yağdı.

km.jpg

illetler Ligi ikinci hafta maçları için ABD’ye uçan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ayrı koltuklarda ve ekonomi sınıfında 13 saat uçmalarına büyük tepki geldi. Söz konusu olayla ilgili THY, TVF’yi suçlarken; TVF ise THY’yi yalanladı. Milli voleybolcuların rahatsızlıklarını gösteren 13 saatlik uçuşlarına ilişkin sosyal medyadaki yoğun tepkiler üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu da açıklamada bulundu. Voleybol milli takımının sponsoru Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ile bizzat görüştüğünü belirten Uraloğlu, sorunu “iletişimsizlik” olarak tanımladı ve milli voleybolcuların ABD dönüşlerini “Business” olarak gerçekleştireceklerini belirtti.

Ana sponsoru olmasına rağmen Kadın Milli Valeybol Takımı’na ekonomik sınıfta bilet ayarlayan THY’ye tepkiler sürerken AK Parti’nin yurt dışındaki en güçlü lobi grubu olarak nitelendirilen Almanya’daki Uluslararası Demokratlar Birliği’nin, üyelerine indirimli bilet için THY ile anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Merkezi Köln’de bulunan Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) yaptığı anlaşma, birliğin başkan yardımcısı Esma Koç Ağca’nın, UID’nin bölge başkanlarına gönderdiği yazıyla ortaya çıktı. UID üyelik numarasını ibraz edenlere THY’de ‘yüzde 10’a kadar indirim ve ilave bagaj hakkı’ gibi avantajlar sağlanacağı belirtildi. 17 Haziran’da ‘Avrupa Postası’nın aktardığı iddia, 21 Haziran’da Almanya’nın Focus haber sitesine de yansıdı. Focus’un haberinde ‘AK Parti, Avrupa’daki destekçilerini indirimle ödüllendiriyor’ ifadesi kullanıldı.

kt.jpg

10 KİLO FAZLA BAGAJ HAKKI, DEĞİŞİM ÜCRETİ…:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İyice uçtular: Türk Hava Yolları’ndan skandal ‘promosyon’…

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz