Kabul etmeyen uçağa binemeyecek! Havalimanlarına yeni düzenleme yolda: Artık mecburi oluyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanun taslağına göre, Türk Sivil Havacılık Kanunu’nda yapılacak değişikliklerle birlikte havalimanı girişlerinde güvenlik önlemleri artırılacak. Buna göre, tüm yolcuların havalimanı girişlerinde cihazla aranması zorunlu hale getirilecek. Cihazla yapılan aramanın yetersiz olduğu durumlarda ise elle arama yapılabilecek. Ancak, kendisinin veya eşyasının elle aranmasını kabul etmeyen yolcuların uçağa alınmayacağı belirtildi.

Bakan Uraloğlu, yapılan düzenleme ile havacılık güvenliği kapsamında özel güvenlik personelinin genel kolluk nezaretinde eşya, bagaj ve kargolarda arama yapabileceğini açıkladı.

Bakan Uraloğlu’nun açıklamalarına göre, sadece havacılıkta değil, denizcilik sektöründe de önemli düzenlemeler yapılacak. Gemi kaynaklı emisyonların azaltılması için yeni bir düzenlemenin getirileceğini belirten Bakan Uraloğlu, bu kapsamda emisyon fiyatlandırma sisteminin kurulacağını ifade etti. Bu adımın Türkiye’nin çevresel sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayacağını vurgulayan Bakan Uraloğlu, Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Sistemi’nin (ETS) denizcilik sektöründeki taşıma emisyonlarını da kapsayacak şekilde genişletilmesinin beklendiğini söyledi.

Yeni Havalimanı'na personel girişi KGKS ve BGS ile olacak - Son Dakika Ekonomi Habeleri

Bakan Uraloğlu’nun açıklamaları, hem havacılık hem de denizcilik sektörlerinde güvenlik ve çevre koruma önlemlerinin artırılacağını gösteriyor. Yolcuların güvenliğini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen yeni güvenlik prosedürleri ile birlikte, denizcilikte emisyonların azaltılması için adımlar atılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yolcuları yeni güvenlik prosedürlerine uymaları konusunda uyardı. “Aranmayı kabul etmeyen yolcuların uçağa kabul edilmeyeceğini unutmayın. Güvenliğiniz için bu önlemler gereklidir” diyen Bakan Uraloğlu, yeni düzenlemelerin ulusal ve uluslararası havacılık güvenliği standartlarını yükseltmesinin beklendiğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kabul etmeyen uçağa binemeyecek! Havalimanlarına yeni düzenleme yolda: Artık mecburi oluyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz