Taksiciler artık sınırı aştı: İndi bindiye 75 TL!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Erişim Dairesi Başkanı Utku Cihan, toplu erişime yapılacak olan zamlar için tanımlayıcı üç özelliğin minimum fiyat, mazot maliyetleri ve enflasyon oranı olduğunu belirtti. Cihan, İBB olarak toplu erişime yüzde 57,07’lik fiyat çoğalış önerisinde bulunduğunu belirtti.

UKOME Buluşması, İBB Genel Sekreter Destekçisi Buğra Gökce başkanlığında toplu erişim fiyatlarına gelecek olan zam gündemi sallandırdı. Toplu erişime yüzde 40 zam yapılması maddesi öneriler arasında yer aldı.

Bunun üzerine bütün elektronik bilet fiyatı 9,90’dan 15,5 TL, talebe elektronik bilet 4,83 TL’den 7,60 TL’ye, hoca bileti 7,09 TL’den 11,13 TL’ye yükselmesi güzergahında isteklerde bulunuldu.

Gelen haberler üzerine mazota gelen zamlarla birlikte taksici esnafının negatif etkilenmesiyle zam arzları arttı. İşte İstanbul’da taksi indi bindi aktüel fiyatı haberimizde.

Taksilerde ise taksimetrenin açılış fiyatı 12,65’ten 19,87 TL’ye, sarı taksi mesafe fiyatının km başına 8,51’den 13,37 TL, sarı taksi üzerinden tarife fiyatının saatlik 100,80’den 158,33 TL, sarı taksi kısa mesafe fiyatının ise yüzde 70 zamla 40’tan 70 TL olarak aktüellenmesi isteniyor.

Okul servisi fiyatlarına da yüzde 57,07 zam yapılmasıyla 1 kmye kadar mesafe fiyatının 792’den 1244 TL’ye yükseltilmesine dair arz edildi.

Zam arzları üzerine kararın ne zaman açıklanacağı merak mevzusu oldu. Belediye tarafından yüzde 57,07 zam öneriyi üzerine tekerrür değerlendirmeyle alt komiteye sevk verildi. Mevzu hakkında yapılacak açıklamalar haberimizde yer alacak. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Taksiciler artık sınırı aştı: İndi bindiye 75 TL!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz