Ankara Tarımına 22 Milyon Liralık Yatırım Yapılacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında, Ankara’da 2 tanesi kooperatiflere ait olmak üzere 34 proje, Ekonomik Yatırımlar Projesi çerçevesinde hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.

Destekleme kapsamında Ankara Tarımına 21 milyon 422 bin 807 liralık yatırım yapılırken, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 8 milyon 820 bin 33 lira hibe verilecek. Hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan proje sahipleri ile Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde, İl Müdürü Muhsin Temel ve Nallıhan Kaymakamı İsmail Altan’ın da katıldığı bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, toplantıda yaptığı konuşmada, 2006-2011 yılları arasında Ankara’da yaklaşık 25 milyon lira civarında bir yatırım için 59 projeye 11 milyon 800 bin lira destek verildiğini belirterek, 2012 yılında İl Müdürlüğüne yapılan 40 başvurunun 34 tanesini onaylayarak bakanlığa teklif sunduklarını söyledi.

Temel, daha önce Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in katıldığı tarım sektörleri toplantısında Bakan Eker’in de belirttiği gibi Ankara’nın bu projeden yeteri kadar yararlanamadığını ve bakanlığa teklif edilen 34 projenin de kabul edildiğini dile getirerek, neredeyse 7 yıla eşdeğer bir desteğin bu yıl alınacağını söyledi. Bu projelerin 2013 yılı içerisinde tamamlanması gerektiğini vurgulayan Temel, bu yılın sonunda bu tesislerin hepsini birden açmak istediklerini ifade etti. Bakanlığın diğer desteklerinde olduğu gibi bu desteklerde de Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak üreticilerin desteklemelerden tam manasıyla faydalanmasını istediklerini de ifade eden Temel, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun desteklemelerinden de Ankaralıların faydalanmalarını istedi. Vali Alaaddin Yüksel’in katkılarıyla Ankara Kalkınma Ajansı’nın da kırsal kalkınma projelerine destek vereceğini hatırlatan Temel, atılım yapmak için bu önemli fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Bingöl’de Herbaryum Hazırlık Odası’nda yaklaşık 27 bin bitki saklanıyor
Miras kalan arsayı değer kazandı diye bloke edince bin kişi mağdur oldu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Tarımına 22 Milyon Liralık Yatırım Yapılacak

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz