Ali Mahir Başarır’dan Nureddin Nebati’ye: “Nebati’yi Bakan Yapacağız Ama Arkasına Bakan. Seçimden Sonra Ankara’ya Gidecek”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Muvaffak Olur, Mezitli Tercih Koordinasyon Merkezi’nin açılışında; “Mersin olarak bir söz verelim mi? Nebati’yi bakan yapacağız ama arda bakan. Tercihten sonra Ankara’ya gidecek. 14 Mayıs saat 17: 00’de sandık kapanacak ve bir şahıs kazanacak. Ben öğreniyorum ki Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak. Biz bu tercihte sulhu, huzuru, kardeşliği getirmek istiyoruz. Bizi yargılayabilirler, cami avlusunda siyaset yapıp bizlere hakaret edebilirler. Biz asla onlar gibi olmayacağız” diye konuştu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Muvaffak Olur, Mersin’in ilçesi Mezitli’de Tercih Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Muvaffak Olur, burada şunları söyledi:

“REHBERİ KARGA OLANIN SONU PEK İYİ OLMUYOR, UYMA ONLARA”

“Nişantaşı’ndan Mersin’e birini gönderiyorsun, adı Levent Uysal ama pek uysal değil. Eskiki dostları bu memlekette, bu ülkede yanlış şeyler yaptı, kötüleler attı, bu cemiyeti ufalamaya çalıştı. Ne oldu? Yolcu… O surattan ben ona şunu söyleyeyim; rehberi karga olanın sonu pek iyi olmuyor, uyma onlara. Bu kentin megakent belediye başkanı kazanç gelmez metroyu getirdi. Peki kim onaylamadı? Nebati. Utanmıyor musun bu memleketin meselelerinden bahsederken, trafik meselesinden bahsederken? Mersin’in bundan sonraki trafiğinin mesulü Nebati’dir. Bir de soğanın cücüğüyle ilgilenin diyor. Doğru, bir soğan cücüğünü buraya göndermiş. Ona da Mersin olarak bir söz verelim mi? Nebati’yi bakan yapacağız ama arda bakan. Tercihten sonra Ankara’ya gidecek.

“NUREDDİN NEBATİ, BİZİM TERCİH KAMPANYAMIZIN SEVİNCİ”

14 Mayıs saat 17: 00’de sandık kapanacak ve bir şahıs kazanacak. Ben öğreniyorum ki Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak. Biz bu tercihle sulhu, huzuru, kardeşliği getirmek istiyoruz. Bizi yargılayabilirler, cami avlusunda siyaset yapıp bizlere hakaret edebilirler. Biz asla onlar gibi olmayacağız ama Cumhurbaşkanı’na ve Devlet Bahçeli’ye birkaç şey söylemek isterim. Buraya bazı adaylarını gönderiyorsunuz ama navigasyonla gönderiyorsunuz. Mesela Nebati, bizim tercih kampanyamızın sevinci. Erdemli Koyuncu Mahallesi’ne gidiyor devamlı koyundan bahsediyor. Öğreniyorsunuz oranın limonu meşhur ama orada koyun yetiştirildiğini düşünüyor. İyi ki Çay Çilek Mahallesi’ne gitmiyor orada da çay toplamaya kalkar.

“HALK İTTİFAKI’NIN ADAYLARI BU TOPRAĞIN ÇOCUKLARI”

Halk İttifakı’nın adayları bu toprağın çocukları, bu köylerin çocukları, Mersin’in çocukları. Halk İttifakı’nın adayları ne Nişantaşı’ndan ne de Ankara’dan geliyor. Sancaklara, otomobillere bakın; kendi yakıtımızı kendimiz koyuyoruz, kendi otomobillerimize biniyoruz ama devletin makam otomobilleriyle burada gelip siyaset yapanlar utansın, onlara hakkımızı helal etmiyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ali Mahir Başarır’dan Nureddin Nebati’ye: “Nebati’yi Bakan Yapacağız Ama Arkasına Bakan. Seçimden Sonra Ankara’ya Gidecek”

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz