Ankara Kent Konseyi, Cumhuriyetin 100. Yılında Deprem ve Hatay konulu panel düzenledi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Kent Konseyi, Hatay Sivil ve Sosyal Platformlar Birliği (HSPB) adına ASİ-DER ve KADOP öncülüğünde ‘Umudun Adı Hatay’ temasıyla düzenlenen “Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Deprem ve Hatay” konulu panele ev sahipliği yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ”65 yaş üstü” duyurusu geldi!

İki gün süren ve ‘Bilimin Işığında Deprem ve Hatay Gerçeği’ başlığı ile düzenlenen panele; alanında uzman akademisyenler, meslek odaları başkanları ve temsilcileri konuşmacı olarak katıldı. Kentsel, toplumsal, sosyolojik ve psikolojik yönleriyle sunum eşliğinde depremi ele alan paneli, Hatay ve Antakya’dan gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gençler ve vatandaşlar da takip etti.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Hatay hepimizin evi olduğu için Hatay’ın sivil toplum dünyasının Ankara’da bir iradeyi ortaya koyması bizim için çok değerli. Yeni politikalarla belirleyeceğimiz Hatay Sivil Toplum ve Sosyal Platformlar Birliği öncülüğünde sivil tarafında kentin yeniden ayağa kalkmasıyla ilgili irade ortaya koyacağız. Ortak akılda bilimin ışığında tartışabileceğimiz yeni bir vizyonu istişare ile belirleyeceğimiz bir toplantının Ankara Kent Konseyinin ev sahipliğinde olması çok kıymetli” dedi.

Ankara Ticaret Odası Heyeti’nden Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a ziyaret

Ortak aklın ve dayanışmanın kentler arasında köprüyü inşa ederken etken rol oynadığının altını çizen Yılmaz, “Konuşmamız gereken depremden sonraki dayanışmamı, yoksa deprem kuşağında almamız gereken tedbirler mi! Elbette deprem kuşağındaki almamız gereken tedbirleri konuşacağız. Kent Konseyleri ve Türkiye Kent Konseyleri olarak Hatay’ın yeniden yapılanma sürecinde Hatay’ın o tarihi mirasını da ayağa kaldırırken biz de sorumluluk almalıyız ve alabileceğimizi de arz etmek isterim” diye konuştu.

Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen bu panel, depremin ve Hatay’ın geleceği üzerine önemli bir platform oluşturdu. Uzman görüşleri, bilimsel bakış açıları ve dayanışma ruhuyla, depremin etkileri ve Hatay’ın geleceği ele alındı.

Haberankara.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Kent Konseyi, Cumhuriyetin 100. Yılında Deprem ve Hatay konulu panel düzenledi!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz