Bakan Karaismailoğlu: Yarın, Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı’nı Açıyoruz

Bakan Karaismailoğlu: Yarın, Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı'nı açıyoruz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ERİŞTİRME ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı merasimle Ankara-Sivas Süratli Tren Hattı’nı hizmete alacaklarını söyledi. Karaismailoğlu, “Proje ile Kırıkkale, Yozgat ve Sivas illerimizi de süratli tren konforu ile tanıştıracağız. Hattımız ile Ankara-Sivas arasındaki mesafeyi 603 kmden 405 kmye, 12 saat olan seyahat müddetini 2 saate, Ankara-Yozgat arasını 1 saate düşürdük” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılışı asıllaştırılacak olan Ankara-Sivas Süratli Tren Hattı ile alakalı Ankara YHT Garı’nda açıklama yaptı. Karaismailoğlu, Ankara-Yozgat-Sivas Süratli Tren Hattının açılışını reelleştirerek, Türkiye’nin gözbebeği projelerinden birini daha zaferle bitirmenin şerefini yaşayacaklarını söyledi. Karaismailoğlu, “Ülkemiz ismine çok büyük ve ehemmiyetli bir projeyi daha hayalden reele dönüştürdük. Son 21 senede yaşama geçirdiğimiz tam projeleri, tam sektörlerde olduğu gibi eriştirme alanında da ülkemizin ve ulusumuzun çıkarları istikametinde hizmete alıyoruz” dedi.

28 Nisan’da Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü, 3 Mayıs’ta da Zigana Tüneli’ni kalemtıraşlarının bilgisini veren Karaismailoğlu, “20 senede neyin lafın verdiysek yaptık. 100 senede reel olabilecek projeleri böylesi kısa bir zamana sığdırdık. Geçmişte yaptıklarımızdan gelen güvenle, umutlu yarınları da inşa ediyoruz. Bizim için durmak yok. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde, ülkemizi dünyanın lider ekonomileri arasında hak ettiği yere yerleştirecek, Türkiye’ye eriştirme ve bağlantı alanında çağ atlatan nice dev yapıtlara imza atmaya devam edeceğiz. Bu, 20 senelik bir karar yolculuğudur. Yeni hayaller kurmaktan ve halkımız için çalışmaktan bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Karaismailoğlu: Yarın, Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı’nı Açıyoruz

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz