Bakan Özhaseki: “Mesleğinizi en iyisi olabilmek için iyi seçin”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

” Kayseri’yi bugün Avrupa ile yarışacak bir şehir haline getirdik”

“Doğruluktan ayrılmayın”

“Sakın ola ki pes etmeyin”

“Başarılı olabileceğiniz mesleği mutlaka seçmeniz gerekiyor”

ANKARA – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Hangi mesleği seçersen seç en iyisi olabilmek için seç. Mesele para kazanmaksa, sevdiğiniz ve başarılı olabileceğiniz mesleği seçmeniz gerekiyor” dedi.

Bakan Özhaseki, “İlham Veren İsimler Genç Yeteneklerle Buluşuyor” programında Kayseri’de gençlerle buluştu. Özhaseki, Erciyes Anadolu Holding ve TV Kayseri iş birliği ile düzenlenen ve TV Kayseri ekranlarından Ömer Faruk Hamurcu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide eğitim başta olmak üzere önemli değerlendirmeler ve tavsiyelerde bulundu. Özhaseki, gençlere kendi hayatından örnekler vererek tecrübelerini de aktardı ve yöneltilen soruları cevapladı.

“Hangi mesleği seçersen seç en iyisi olabilmek için seç”

Bakan Özhaseki burada yaptığı konuşmada, bir araya geldiği gençlere kendilerini yetiştirmeyi, dünyayı takip etmeyi ve doğru yoldan ayrılmamayı tavsiye ederek, “Hangi mesleği seçersen seç en iyisi olabilmek için seç. Mesele para kazanmaksa, sevdiğiniz ve başarılı olabileceğiniz mesleği seçmeniz gerekiyor” dedi.

“Kayseri’yi bugün Avrupa ile yarışacak bir şehir haline getirdik”

Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde başlatılan ve bugüne kadar devam çalışmalarla Kayseri’yi Avrupa ile yarışan bir şehir haline getirdiklerini ifade eden Özhaseki, “Borçlu aldığımız, 3-5 tane parkın olduğu, kurtarılmış mahallelerin olduğu Kayseri’yi bugün Avrupa ile yarışacak bir şehir haline getirdik. Şehrin altyapısı tüm bitti, üstyapısında gayet güzel işler yapıldı. Dolmuşlar, el arabaları, at arabaları falan tamamı bitti. Şimdi raylı sistemler çalışıyor. Modern tesisler yapıldı. Sonra dünyanın hiçbir yerinde hiçbir yerel yönetimin yapamayacağı kadar büyük işler başardık; Erciyes Kayak Merkezi, Yamula Barajı, serbest bölgenin kurulması, stadyumun yapılması gibi. Çok şükür bunların hepsine de imza attık ve 2014 seçimleri bittiğinde Cumhurbaşkanımız Ankara’ya davet etti. Milletvekili olarak, seçilerek gittim. Ankara’daki hayatımda, biraz Genel Başkan Yardımcısı olarak Belediyelerden sorumlu, birazda Bakanlık göreviyle devam etti. O ilk dönem iki hükümette bulundum. Bu son dönemde de yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak Cumhurbaşkanımız uygun gördüler ve göreve başladık” dedi.

“Başarılı olabileceğiniz mesleği mutlaka seçmeniz gerekiyor”

Günümüzde milletlerin geleceğinin gençlerin eğitimiyle ölçüldüğüne işaret eden Bakan Özhaseki, eğitimin önemine değinerek gençlere şu tavsiyelerde bulundu:

“Eğer bir milletin gençleri donanımlı, kendini iyi yetiştirmiş, geleceğini hazırlarsa, değişimi yakalamış ve kariyerini en iyi şekilde tamamlıyor ise emin olun korkmanıza gerek yok. İyi eğitimli kimseden korkmayın. Eğitim bileşik kaplarda dökülen su gibidir. Bir yerden eğitimi dökersiniz öbür tarafa refah olarak, iyilik olarak, nezaket olarak devam eder gider bu. Eğer cehaleti dökerseniz kötülük, pislik, pasaklılık, anlayışsızlık, gerilik, ilkellik arka arkasına gelir. O yüzden gençlerimizin iyi yetişmesi lazım. Hangi mesleği seçersen seç en iyisi olabilmek için seç. Genelde bizim yetiştiğimiz dönemde en yüksek puanla tıp fakültesi yazılır. Altına mühendislikler, siyasallar ondan sonra bir şey bölümleri yazılır. Daha çok para edecek bölümler. Öyle değil arkadaşlar. Şimdi hiç ummadığınız bölümler; doktorlardan, mühendislerden, müteahhitlerden de çok para kazandırır. Mesele para kazanmaksa, sevdiğiniz ve başarılı olabileceğiniz mesleği mutlaka seçmeniz gerekiyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Özhaseki: “Mesleğinizi en iyisi olabilmek için iyi seçin”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz