Bakan Uraloğlu açıkladı! İstanbul-Ankara arası 80 dakikaya iniyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Proje çalışmasına başlanan bu trenin yapılması ile beraber İstanbul-Ankara arasının 80 dakikaya ineceğini belirten Bakan Uraloğlu açıklamasında dünyada ne varsa Türkiye’ye getireceklerini ve yurttaşların kullanımına sunacaklarını vurguladı.

PTT Ahlatlıbel Tesisleri’nde “Milli Staj Programı Kariyer Buluşması” çerçevesinde stajyer talebelerle toplanan Eriştirme ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaşamından ehemmiyetli anları anlatırken aynı zamanda müjdeli bir haberin de ilanını yaptı. Bakan Uraloğlu talebelere, çok okumak, dil yeteneklerini geliştirmek, disiplinli ve kumpaslı çalışmanın zaferdeki en ehemmiyetli anahtar olduğunu belirtti.

Bilgi, kültür ve ekipmanın ne denli ehemmiyetli olduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın size ne kadar kıymet verdiğini yakından tanıklık edenlerden biriyim. Bilgi ve kültürle ekipman çok ehemmiyetli. Geniş bir perspektife sahip olmak, değişik düşüncelere sarih olmak ve çokça okumak gelecekteki kariyerlerin temel taşlarından biridir. Aynı zamanda, dil marifetlerinin geliştirilmesi ferdin kendini ifade etme hünerini artırır. İrtibattaki galibiyetin de anahtarıdır” dedi.

Özellikle de tarih ve geçmişin ehemmiyetine vurgu yapan Uraloğlu “Tarihi öğrenmemiz gerekli, tarihi öğrenip ders almazsak tekrar edecektir. Geçmişteki deneyimlerimiz bugününün ve yarınının şekillenmesinde çok kritik bir rol oynamaktadır. Bu deneyimlerden ders çıkarmak, geleceğe daha iyi hazırlanmanın yollarından biridir. Zafere giden yolda disiplinin çok büyük ehemmiyeti var. Ne cins bir iş yapıyor olursak olalım, disiplinli ve kumpaslı bir biçimde çalışmamız gerekiyor. Aynı zamanda içtenlik yaşamda kazanılmış en kıymetli definelerden biridir. Söz verilenin yerine getirilmesi, işlerin içtenlik çerçevesinde yürütülmesi gerekir. Hiçbir gayret, hiçbir emek asla karşılıksız kalmaz” ifadelerini kullandı.

Zafer için disiplinini koşul olduğunu söyleyen Bakan Uraloğlu “Bol bol spor yapın. Zafer için disiplin koşul. En ehemmiyetlisi ise doğru kaynaklardan beslenin. Ambalajlı mahsullere dikkat edin. Talebelik ve iş yaşamım süresince hep disiplinli olmaya çalıştım. Yokluğa karşın hiç pes etmedim. Minicik bir konutta 3 dost kalıyorduk. Aynı çorabı her akşam yıkayıp uygun bir yere asıp, kuruduktan sonra sabah giyerdim. Benim için her şey yerli yerinde olacak. Ne iş yapıyorsak bir kaideyi ve disiplini olması koşul. Disiplin ve kaideler sizi yorabilir ama galibiyetin en temel koşulları bunlar. Asla hasar gelmez” dedi.

Karabük Üniversitesinde Raylı Sistemler Mühendisliği okuyan bir talebenin, raylı sistemler mühendisliği ve raylı sistemler teknolojilerine müteveccih yatırımlarının ve bu alanda geleceğe müteveccih fikirlerinin ne olacağı mevzusundaki suale cevap veren Bakan Uraloğlu “Devlet Demir Yollarının kuruluşundan bu yana bir hayli hizmeti hakikatleştirdi. Cumhuriyetin ilk senelerinde de ciddi yatırımlar yapılmış. Daha sonrasında kara yolları taşımacılığına ağırlık vermişiz. AK Parti hükümetlerimizle birlikte özellikle son 21 senede demir yollarında ciddi ehemmiyet verdik ve kaynak ayırmaya başladık. Takribî 11 bin km olan 14 bin kmlere getirdik. Nerdeyse mevcudu sil baştan yaptık. Gerek elektrikli gerekse sinyalli hale getirdik. Avrupa’da 6. dünyada 8. süratli tren firmacısı bir ülke haline getirdik. 11 şehrimizi yüksek süratli trenle YHT tanıştırdık. İlk etapta 2028 niyetleri ve Cumhurbaşkanımızın vazife süresi içinde yapacağımız şeyler. Takribî demir yollarını 18-19 bin kmlere kadar uzunluğunu artıracağız. 2053’e kadar takribî 52 şehrimizi demir yoluyla YHT ile tanıştıracağız. Türkiye’de gayemiz yurt içinde yük taşımacılığında kara yolunun hissesini düşürüp demir yolunda yük tarafını geliştireceğiz. Orta Asya’dan Londra’a giden Orta Koridor’u geliştireceğiz.” cevabını verdi.

Bakan Uraloğlu konuşmasında Ankara-İstanbul arasındaki mesafeyi 80 dakikaya indirecek süper süratli tren için proje çalışmalarının başlatıldığını belirterek bu trenin yapılmasıyla İstanbul-Ankara arasının 80 dakikaya ineceğine işaret ederek, dünyada ne varsa Türkiye’ye getireceklerini ve yurttaşların kullanımına sunacaklarını belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Uraloğlu açıkladı! İstanbul-Ankara arası 80 dakikaya iniyor!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz