Dev AVM’ler borsa denizine açılıyor! Yılın dokuzuncu arzı yolda: O tarihte talepler toplanacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rönesans Holding bünyesinde, ticari gayrimenkul geliştirme alanında faaliyetlerini sürdüren Rönesans Gayrimenkul Yatırım; 16 ayrı yatırım ile 740.000 metrekarelik brüt kiralanabilir alanı yönetiyor. Optimum, Hilltown ve Piazza gibi AVM markalarının yatırımcısı ve işletmecisi olarak 7 ilde faaliyetlerini sürdüren Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş için 17, 18, 19 Nisan tarihlerinde talep toplama işlemi yapılacak.

“RGYAS” işlem kodu ile BİST Yıldız Pazarda işlem görecek şirketin, halka arz gelirlerinin çoğunluğu borçlarının finansmanında ve yeni projelerinde kullanılacak. 2023’ü 5 milyar TL hasılat ve 3,1 milyar TL brüt kararlılık ile kapatan şirketin halka arzdan sonra, Rönesans Holding tarafından sağlanacak 1,1 milyar TL kaynakla ve 30 günlük süreyle fiyat istikrarı işlemleri uygulanacak.

Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Canbaş, 85,5 milyar TL’lik ticari gayrimenkul portföyüne sahip olduklarını belirterek, “Son olarak Antalya ve İstanbul Ümraniye için de proje çalışmalarına başladık. GYO değiliz. Kira geliri getiren varlıklara sahip yatırımcı ve işletmeci şirketiz. Konut ağırlıklı yapımız olmadığı için yüksek faizlerden etkilenmiyoruz. Kiracı seçimlerinde zincir markalara ağırlık veriyoruz. Böylece ticari gayrimenkullerimizi sürdürülebilir şekilde yönetebiliyoruz” dedi.

-Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. (PATEK)

-Bor Şeker A.Ş. (BORSK)

-Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LMKDC)

-Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. (ALVES)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dev AVM’ler borsa denizine açılıyor! Yılın dokuzuncu arzı yolda: O tarihte talepler toplanacak

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz