Emekli maaşları gündemden düşmüyor! İşte yeni ödeme bilgisi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilere ücret farkı müjdesi!

En son uygulanan zam sonrasında en düşük emekli ücreti 7 bin 500 TL oldu. Fakat uygulan zam sonrasında yaşanan pahalılık ve vergi artırımı ile beraber yapılan zammı düşük bulan emekliler ek zam arzında bulundu. Emekli yurttaşların arzları istikametinde değerlendirme kapsamına alınan ücret zammı emekli yurttaşları heyecanlandırsa da, ek zam haberi bekleyen emekli yurttaşlara bir başka müjde verildi. Memurlar ve Sosyal Sigortalar Kurumu emeklileri için 8.077 TL’lik seyyanen zam tertip etmesi neticesinde ortaya çıkan farkı, ücret farkı ödemesi olarak emekli yurttaşların hesaplarına yatırılmaya başlayacağı mevzusunda açıklama yapıldı.

Memurlar ve Sosyal Sigortalar Kurumu emeklileri için 8077 TL’lik seyyanen zam tertip etmesi neticesinde çıkan ücret farkı ek bordro ile hesaplara uyuyacağı müjdesi verildi. Yeni tertip etme sonrasında emekli yurttaşlara ödenecek en az meblağın 1.975 TL olacağı bilgisi verilirken, ücret farkı ödemelerinin Temmuz ayı itibariyle ödenmeye başladığı mevzusunda açıklama yapıldı.

Ayrıca Sosyal Güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamadan edilen bilgilere göre, sektör temsilcilerinin en düşük emekli ücretine de yeni bir tertip etme yapacağı bilgisi yer alırken, mevzubahisi tertip etme kapsamında en düşük emekli ücretinin 10 bin TL’ye kadar yükseleceği bilgisi yer alıyor. Fakat şuan emekli yurttaşlara için rastgele bir zam uygulaması yapılmadı. Emekli ücreti zammı ile alakalı tertip etmeler halihazırda devam etmekte. Bu sebeple de emekli yurttaşlar Temmuz ücretlerini yeniden en düşük emekli ücreti 7 bin 500 TL olarak emekli yurttaşların hesabına uyumaya devam ediyor.

En son uygulanan zam sonrasında en düşük emekli ücreti 7 bin 500 TL oldu. Fakat yapılan zammı düşük bulan emekliler ek zam arzında bulundu. Emekliler için zam arzı ne zaman karşılık bulacağı merak mevzusu olurken, emeklilere ücret farkı ödemelerinin yapılacağı bilgisi verildi. Emekli yurttaşlar yakından ilgilendiren büyümeler haberimizin devamında sizlerle beraber…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Emekli maaşları gündemden düşmüyor! İşte yeni ödeme bilgisi!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz