Kreş ücretleri uçtu! Fiyatlar dünyanın en pahalı üniversiteleri ile yarışıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’daki bazı anaokulu ve anaokulu maliyetleri dünyanın en pahalı üniversiteleri ile yarışır hale geldi, maliyetler senelik 750 bin TL’ye kadar çıkıyor.

NTV’de yer alan habere göre anaokulu ve anaokullarında bu kadar yüksek maliyetlerin sebepleri arasında yabancı hocalar, orman yerleşke ve hobi dersleri gibi imkânlar sunulması yatıyor.

Eğitim Uzmanı Nur Erdem Özeren, maliyetlerdeki fahiş çoğalışla alakalı olarak “Anaokulunda ya da anaokulunda on şahsiyet on iki şahsiyet minik sınıflar olmak zorunda ve genelde de bir hoca bir dayanakçı olması gerekiyor. Dolayısıyla eğitim temel gider kalemi, en ciddi gider kalemi de hocalar ve eğitimciler olduğu için anaokullarının böyle bir özel vaziyeti var.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu maliyetlere rağmen İstanbul’da bazı anaokulu ve anaokullarına kayıt yaptırmak oldukça güç. Bu sebeple çocuğunun doğum dokümanıyla sıraya giren, 3-4 günlük bebeğini mektebe yazdıran ebeveynler dahi görülebiliyor.

Eğitim Uzmanı Nur Erdem Özeren, bunun sebebine dair de “Başka Bir Deyişle çocuğum o seçilmiş ve hudutlandırılmış aynı kitlenin çocuklarıyla beraber okusun sihirsin isteyenlerin tercih kriterleri bunlar. Bunun da bir müşterisi var.” biçiminde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kreş ücretleri uçtu! Fiyatlar dünyanın en pahalı üniversiteleri ile yarışıyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz