1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. PTT’den dar gelirliye 1000 TL sosyal yardım! Başvuru tarihini kaçıran üzülecek

PTT’den dar gelirliye 1000 TL sosyal yardım! Başvuru tarihini kaçıran üzülecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni destek programları arasında yaşlılar, manili fertler ve yakınları, silikozis hastaları, eşi ölüm etmiş bayanlar, fakir asker aileleri, yetim öksüzler, fakir asker çocukları, eğitim ve sağlık desteği gereksinimi olanlar, çoklu doğum yapanlar ve psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan verem ve SSPE hastaları bulunuyor. Bu gruplara müteveccih kumpaslı nakit dayanakları, sosyal ekonomik şartları korunarak reelleştirilecek.

Destek programları çerçevesinde yapılacak ödemelerde yeni bir tertip etme getirildi. Doğum senesinin son sayısına göre tanımlanan tarihlerde ödemeler reelleştirilecek. Bu tarihler; 0 ve 5 olanlar için 1 Nisan, 1 ve 6 olanlar için 2 Nisan, 2 ve 7 olanlar için 3 Nisan, 3 ve 8 olanlar için 4 Nisan, 4 ve 9 olanlar için ise 5 Nisan olarak tanımlandı. Ayrıca, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kartı sahipleri 1.000 TL’lik takviyeyi kamu bankalarının ATM’lerinden kurulsuz olarak sürükleyebilecekler. Ödemelerin Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubeleri yerine konutlara elden yapılacak olması, pandemi şartlarına uygun bir adım olarak dikkat çekiyor.

Bu yeni destek programları, Türkiye’de sosyal destekleşme ve dayanışmanın daha geniş bir kesime erişmesini sağlamayı amaçlıyor. Muhtelif gereksinim sahibi gruplara müteveccih kumpaslı nakit takviyeleriyle, sosyal refahın artırılması ve cemiyetsel dayanışmanın kuvvetlendirilmesi hedefleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
PTT’den dar gelirliye 1000 TL sosyal yardım! Başvuru tarihini kaçıran üzülecek
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz