Rapor: En çok zengin kazanan ve kaybeden ülkeler açıklandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNBC-e’nin aktardığı rapora göre 2024 yılında, 128 bin milyonerin ya da 1 milyon dolar veya daha fazla likit yatırım yapılabilir servete sahip bireylerin yer değiştireceği öngörülüyor. Önceki raporda bu sayı 120 bin milyoner civarındaydı.

2024 yılının zenginliğin küresel göçünde bir dönüm noktası olması bekleniyor. Rapor verilerini küresel servet istihbarat şirketi New World Wealth’ten alıyor.

2024 yılında en fazla milyoner çekecek ülkeler sırasıyla şöyle:

Birleşik Arap Emirlikleri: +6.700 milyonerAmerika Birleşik Devletleri: +3.800 milyonerSingapur: +3.500 milyonerKanada: +3.200 milyonerAvustralya: +2.500 milyonerİtalya: +2.200 milyonerİsviçre: +1.500 milyonerYunanistan: +1.200 milyonerPortekiz: +800 milyonerJaponya: +400 milyoner

Henley & Partners’ın özel müşterilerin grup başkanı Dominic Volek yaptığı değerlendirmede, dünyanın jeopolitik gerilimler ve ekonomik belirsizliklerle mücadele ederken, milyonerlerin de daha güvenli liman arayışında olduklarına dikkat çekti.

BAE’nin öne çıkmasında ülkenin vergi politikalarının, stratejik konumunun ve altyapısının etkili olduğu söyleniyor. Ülkede aynı zamanda yetenekleri çekmeye odaklanan bir altın vize uygulaması var. Bu vize türü, yabancı yatırımcılara, girişimcilere, ülkeye yatırım yapan uzmanlara, öğrencilere ve araştırmacılara uzun süreli ikamet sağlamayı amaçlıyor.

BAE’nin göç akışı ağırlıklı olarak Ortadoğu bölgesinden, Hindistan’dan, Rusya’dan geliyor. Son zamanlarda bu ülkeler arasına Birleşik Krallık’ın ve Avrupa’nın da katıldığı söyleniyor. Raporda en fazla milyoner çıkışının görülmesi beklenen ülkelere de yer veriliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rapor: En çok zengin kazanan ve kaybeden ülkeler açıklandı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz