BEDAŞ isyan ettirdi: Teşvikiye’de iki haftadır elektrik yok

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çok rakamda mahalle uysalının katıldığı protesto şovunda, BEDAŞ yetkililerine seslenen Teşvikiyeliler, “Geçtiğimiz Temmuz ayı süresince Türkiye’nin en prestijli semtlerinden biri olarak görülen semtimizde, iki haftadan uzun bir müddet süresince elektrik kesintisiyle yaşamak zorunda vazgeçildik. Şehir gibi her şeyin elektriğe bağlı olduğu bir yaşam alanında iki hafta gibi bir müddetin ne cinsli güçlükler anlamına geldiğini herkes hipotez edebilir. Bu kadim semtteki yaşamımız gün be gün güçleşiyor ve niteliğini yitiriyor” dediler.

Mahalle serinkanlılarınca yapılan basın açıklamasında, “Aygıta bağlı hastalarımız, bozulan yiyecek mahsullerimiz, elektronik taşıtlarımız, yarım kalan işlerimiz, elektriğe bağlı çalışan işyerlerimiz başta olmak üzere mağdur olduğumuz bir süreç yaşamak zorunda kaldık. Yaşadığımız tüm bu mağduriyetleri acaba hizmet sağlayıcımız BEDAŞ karşılayacak mı, bir yanıt bekliyoruz?” ifadeleri kullanıldı.

Mahallede yaşanan altyapı noksanlığı meselesine dikkat çekilen açıklamada, “Aldığımız hizmetlerin fiyatlarının zamanında ödenmemesi vaziyetinde tarafımıza uyguladıkları gecikme zamları ve hizmet alımını durdurma harekâtlarını çabuklukla yapan BEDAŞ, kendi sorumluluğu mevzubahisi olunca aynı seriliği gösterecek mi?” denildi.

Açıklamada, “Önümüzdeki yılların da gereksinimleri hesaplanarak, sağlam-uzun ömürlü bir alt yapı çalışmasının bir an evvel başlamasını BEDAŞ müessesesinden beklediğimizi, yerel belediyemiz Şişli Belediyesi’nden de mahalle-cadde bazında alt yapıların aktüel kapasitelerini göz önüne alarak yeni yapılaşma ve yüksek tüketim kapasiteli mekânların izinleri mevzusunda tertip edici bir mesullüğü olması gerektiğini anımsatıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Aralarında çocukların da bulunduğu her yaştan semtlinin katılımıyla reelleşen eylemde Teşvikiyelilerin, “Durdu İş, Durdu Aş, Buna Hakkın Yok BEDAŞ”, “Bunun İsmi Yanılgılı Hizmet”, “Yaşasın Mahalle Dayanışmamız” sloganları dikkat çekti. Basın açıklamasının ardından eylemi sonlandıran Teşvikiye uysalları, yaşanan meseleler çözülene dek mevzunun takipçisi olacaklarını ifade ettiler.

Kaynak: Asıl Gündem

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BEDAŞ isyan ettirdi: Teşvikiye’de iki haftadır elektrik yok

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz