Ankara Kent Konseyi Başkanı ve ATO Başkan Vekili Yılmaz Ulusal Anatomi Kongresi’ne katıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Kent Konseyi Başkanı (AKK) ve Ankara Ticaret Odası Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Deniz Demiryürek, Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği (TAKAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Üniversitesi Anatomi AD Prof. Dr. Piraye Kervancıoğlu, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Üst Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal ve davetliler katıldı.

ATO Meclis Salonu’nda düzenlenen kongrede Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Üst Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, ‘‘Dünden Bugüne Türkiye’de Eğitim Serüveni’’ adlı açılış konuşmasını yaptı.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’dan Dünya Gıda Günü mesajı

‘‘ANKARA ÜLKEMİZİN AKIL VE BİLİMİN IŞIĞINDA GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLECEK OLGUNLUKTA BİR KENT’’

23’üncü Ulusal Anatomi Kongresi’nin açılışına ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren ATO Başkan Vekili ve AKK Başkanı Yılmaz, ‘‘Atatürk’ün yüz yıl önce Ankara’yı Başkent olarak seçmesinin nedenlerinden biri, bu kentte, aklın ve bilimin gelişmesinin en temel şartı olan katılımcılık ve hoşgörü ikliminin hakim olmasıydı.” ifadelerine yer verdiği açıklamasında ”Başkent olmak için yükseköğretim kurumlarının varlığı nasıl ki bir zaruret ise bu kurumlarda tıp fakültelerinin bulunması da aynı derecede önem taşıyor.

Başkent Ankara tıbbı, fenni, ilmi, bilimi, bilim insanını kucaklayarak, ülkemizin akıl ve bilim ışığında gelişimini sağlayabilecek olgunlukta bir kent.” değerlendirmesinde bulundu. ATO Başkan Vekili ve AKK Başkanı Yılmaz, ”Cumhuriyet’in yeni kurulduğu, ülkedeki tek tıp fakültesinin İstanbul’da olduğu yıllardan, Cumhuriyet’in Başkentini tıp fakülteleriyle adını dünyaya duyurduğu günlere geldik.’’ sözlerine yer verdi.

”ÜNİVERSİTELER ŞEHRİ ANKARA’MIZIN BU ÜSTÜNLÜĞÜ İLE HEPİMİZİN GURURLANMASI VE SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR”

Ankara’nın sağlıkta bir marka olduğunun altını çizen ATO Başkan Vekili ve AKK Başkanı Yılmaz, ”Cumhuriyet’in ilk yıllarında hekim sayısı 500 civarındayken, bugün sadece Hacettepe Tıp Fakültemiz yılda yaklaşık 500 mezun veriyor. Dünyanın en iyileri arasına adını yazdırıyor. Doktorlarının, akademisyenlerinin başarılarıyla dünyada adından söz ettiriyor. Üniversiteler şehri Ankara’mızın bu üstünlüğü ile hepimizin gururlanması ve sahip çıkması gerekiyor. Tıp ve sağlık alanındaki bu başarılar, şehrimizde sağlık turizminin gelişimine de zemin oluşturuyor.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Kent Konseyi Başkanı ve ATO Başkan Vekili Yılmaz Ulusal Anatomi Kongresi’ne katıldı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz