Covid için yeni salgın alarmı verildi! Mutasyona uğramış varyant için ‘yeni salgın riski var’ denildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Endonezya’nın başşehri Cakarta’da bir hastada tespit edilen varyantın 113 değişik değişinimi olduğu, bunlardan 37’sinin hastalığın insanlara bulaşmasına yol açan dikenli proteini etkilediği belirtildi. Profesör Young, “Virüs bizi afallatmaya devam ediyor ve kaygısızlık çok riskli” ifadelerini kullanarak herkesi ihtiyat almaya davet etti.

Warwick Üniversitesi’nden Viroloji Profesörü Lawrence Young, yeni varyantın süratle dağılıp dağılmayacağının net olmadığını, evvel Omicron gibi öbür varyantlara baskın hale gelmesi gerektiğini söyledi. Henüz varyantın insanları yine konuta tutuklayacak seviyede olmadığını dile getiren uzman adlar yeniden de ihtiyatın alınması gerektiğini vurguladı.

Asya’da tespit edilen “en çok değişinime uğramış” yeni bir Covid varyantı bilim dünyasının kaygılanmasına neden oldu. Pandemi yarıyılı Türkiye başta olmak üzere dünyayı tesirlerken Covid-19 virüsü bir yarıyıl yaşamımızı zehir etmişti. Bilim insanlarından gelen açıklamaya göre varyantlarla olay ve vefat rakamının yine yükselişe geçmesi doğrultusunda evhamların devam ettiğine yer verdi.

Yaşamımızın emin bir kısmını tüm dünya olarak konutta geçirmemize neden olan, bir hayli şahsı canından, beğendiklerinden ve işinden eden Covid-19 salgını ile alakalı yeni bilgiler verildi. Daha Öncekisi kadar insanların gündeminde olmayan Covid-19 bilim adamlarına göre büyük meseleleri birliktesi getirecek.

Covid-19 virüsünün değişinime uğradıkça en alıngan insanlar için büyük mesele çıkarabileceğini belirten Profesör Young ”Riskli bir varyantın yeni bir Covid salgınına yol açıp açmayacağını nasıl öğreneceğiz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Covid için yeni salgın alarmı verildi! Mutasyona uğramış varyant için ‘yeni salgın riski var’ denildi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz