1. Haberler
  2. Siyaset
  3. AK Parti’nin olağanüstü kongre tarihi belli oldu

AK Parti’nin olağanüstü kongre tarihi belli oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NTV’de Funda Görey’in suallerini cevaplayan Hamza Dağ, “Allahın İzniyle bir terslik olmazsa 7 Ekim’de kurultayımızı Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız” dedi.

Yerel tercih hazırlıklarına da değinen Dağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Rakiplerimiz başkalaşım kavgaları yaşarken, biz yerel tercihlere müteveccih adımlarımızı atıyoruz. Kasım ayının başları gibi süratle sahaya çıkma yarıyılı başlar adaylar için. Evvel aday tanımlama süreci sonra kampanya süreci yapılacak. Gerçek konu aday tanımlama süreci.

AK Parti yeni bir politik parti değil, 5 sene daha iktidarda olacak bir siyaset. Bir kültürümüz var, deneyimimiz var. Yerel idareler başkanlığımız lokomotif misyonu görür. Mevcut misyonda olan belediyelerin performansı takip ediliyor. Hangi adaylarla kazanabiliriz onun çalışması yapılıyor. Bir evvelki takvime bakacak olursak, adayların tamamı kasım ayında muhakkak olacak diyemeyiz. Ekimde kurultayımız var. Şu anda tarih vermek muhtemel değil ama bir evvelki yarıyıla baktığınız zaman kasımda sürecin başladığını görüyoruz.

 

Biz halkımızın her zaman destek verdiği, birinci parti yaptığı bir partiyiz. Yalnızca nicelik değil kaliteyi olan da bir partiyiz. AK Parti bakanlarını milletvekili adayı yapmış, bakanlar heyeti yeni dostlardan oluşmuş bir politik parti. Kurultayda da metamorfozlar olacak. Suskun sedasız olacak. Karşı tarafın adaylarının fersah fersah ötesinde adaylar yetiştirebilecek bir partiyiz. Her şehirde bu işi yapabilecek 5’in üzerinde dostumuz var. Bilgiler var, sahadan dönüşler var. Allahın İzniyle bir terslik olmazsa 7 Ekim’de kurultayımızı Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız.”

Ekonomiyi yeni konuşmuyoruz. Neredeyse 2,5-3 yıldır koronavirüsle beraber zincirleme devam eden bir süreç. Sonrasında Rusya-Ukrayna savaşı. Bir Hayli ülkeyi felç edecek bir zelzele yaşadık. Bunları konuşmadan ekonomiyi konuşmak yanlış olur. Zelzele bir asıl önümüzde duruyor. Bu zelzelenin yaralarını sarmak için topyekün çalışacağız. Ekonomi ile ilgili Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı koordineli bir biçimde adımları atıyor. Evet, meseleler var. Ama yurttaş, bunların çözümü için çalışıldığını görüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti’nin olağanüstü kongre tarihi belli oldu
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz