AKP’nin “babalar ve oğulları”… Eski vekillerin oğulları da bürokrasiye atanıyor, yılda 1 buçuk milyon TL ödeniyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lafçı gazetesinin Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, köşesinde AKP’nin “babalar ve oğullar” soymalarını kaleme aldı. Öztürk, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’de yapılan görevlendirmelerde, AKP ve aynı ananedeki politik partilerde görev yapan şahısların çocuklarına üst düzey görevlendirmeler yapıldığını aktardı.

Öztürk, şunları kaydoldu:

“AKP iktidarında artık ihtiyarlayan bir nesil yerlerini çocuklarına vazgeçiyor. Milletvekilliğinde vaziyet böyleyken, idare heyeti azalıkları, bürokraside ücret doygunluğu yaratan makamlar da bu cetmelerle dolu. Ücretin öbür müesseselere göre yüksek olduğu Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda görev yapanların akrabalık ilişkilerine bakalım.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürü Mehmet Zahit Sobacı, daha önceki Refah Partili Bekir Sobacı’nın oğlu. Sobacı daha evvel Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkan Yardımcılığı, Basın Bülten Müesseseyi İdare Heyeti abonelikleri de yaptı. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür Destekçisi Muhammed Ziyad Varol, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür Takviyeciliği yanında Basın Bülten Müesseseyi’nda da idare heyeti aboneliği gibi başka görevleri de bulunuyor. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür Destekçisi Ömer Faruk Tanrıverdi, AKP Manisa daha önceki Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin oğlu.”

Öztürk, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu idare heyetinde görev alanlara senelik 1 buçuk milyon TL ödendiğini kaydoldu.

“2021’de yapılan tertip etme ile idare heyeti abonesi rakamı 7’den 9’a çıkarılan Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun 2022 seneyi faaliyetlerini kapsayan rapora göre idare heyeti azalarına ödenen senelik fiyat toplamının 1.5 milyon TL’ye eriştiği belirtiliyor.

Bakalım orada kimler var:

Çalışma daha önceki Bakanı Vedat Bilgin’in oğlu Oğuzhan Bilgin idare heyeti abonesi. Atakan Yılmaz, AKP yarıyılındaki İstanbul Megakent Belediyesi’nde görev almış adlardan birisi, SETA tahlilcileri arasında yer alan Uludağ Üniversitesi Beynelmilel İlişkiler mezunu Veysel Kurt da yabancı bir ad değil natürel ki. Meryem İlayda Atlas Çetin ise yeniden SETA’dan gelen adlardan ve Kartal İmam Hatip Lisesi mezunlarından. Yeniden idare heyeti abonesi Oğuz Göksu’nun ise Erdoğan hakkında tezi ve kitabı bulunuyor. Göksu, “Erdoğan’ın Liderlik Kodları” çalışmasını yapan ad. Hilal Kaplan ise Sabah Gazetesi’nden Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna ceddilen adlardan.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AKP’nin “babalar ve oğulları”… Eski vekillerin oğulları da bürokrasiye atanıyor, yılda 1 buçuk milyon TL ödeniyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz