CHP’li Orhan Sümer’den Bakan Tekin’in ‘şartlı’ çözümüne tepki

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Tekin’in sözleriyle ilgili eleştirilerini kamuoyu gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “Sayın Milli Eğitim Bakanı Adana’ya yaptığı ziyarette ülkenin nasıl yönetildiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Partizan anlayışın temsilcisi Milli Eğitim Bakanı, okul civarlarında bulunan hasarlı binaların yıkımı ile ilgili yerel seçim sonuçlarına göre hareket edeceklerini açıklamıştır. Bu ayıptan öte insanlık dışıdır. Okul çevrelerinde yıkılması gereken hasarlı binalar tespit edilecek Çocuklarımız okula gidecek. Ancak Sayın Bakan Adana’yı CHP Kazanırsa biz bu önlemi alamayız diyecek öyle mi? Eğitimi tarikatlara teslim edip çocuklarımızı tecavüzden dahi koruyamayan bu çağ dışı kalmış zihniyete ve anlayışa asla müsamaha göstermeyeceğiz. O partizan ve kibirli Bakan bu sözlerinin utancıyla anılacak. Göreve gelir gelmez karma eğitimi tartışmaya açan kız çocukları ayrı, erkek çocukları ayrı okumalıdır diyen Bakandan da bu beklenirdi.” dedi.

Orhan Sümer, “Cumhuriyet tarihinin gördüğü en kötü eğitim politikalarını ne yazık ki AKP dönemi ile yaşıyoruz. Her Bakan değişikliğinde sil baştan uygulanan yeni eğitim sistemi her seferinde daha kötüsüne yol açıyor. Bir umut yeni Bakan’ın köhneleşmiş zihniyetten vazgeçeceğini düşünürken aynı uygulamaların devam ettiğini görüyoruz. Öğretmenlerin kırtasiye ücretlerinde artış yapılmıyor, 2023’ün Türkiye’sinde halen atanmayan öğretmen krizi yaşanıyor. Öğretmenler mutlaka ikinci bir işte çalışmak zorunda kalıyor. Ek ders ücretlerini alamıyor. Avrupa ortalaması çıkarıldığı zaman en başarısız öğrenciler bizim okullarımızdan çıkıyor. Sayın Bakan bunlara çare olacağına yerel seçimlerin peşine düşmüş, eğitim gibi siyaset malzemesi yapılmaması gereken bir konuda adeta milleti tehdit ediyor. Vatandaşı çocuğunun canıyla sınamaya çalışıyor. Bu asla kabul edilemez” dedi.

Orhan Sümer, “Türkiye’de vatandaşlar bir yandan ekonomik kriz ile uğraşırken diğer yandan AKP İktidarının partizan yönetim anlayışı ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Oy yoksa hizmet yok anlayışı, ya bizdensin ya terörist anlayışının artık son bulması gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşananlar ortada. Ancak Eğitim gibi milli ve birçok çözüm bekleyen sorunu olan bir alanda Sayın Bakanın yaklaşımı kabul edilemez. Yaptığı büyük bir gaftır. İstifa edecek yetkiye sahip olmadığını, Tüm Bakanların attıkları her adıma, Saraydaki tek bir kişinin karar verdiğini biliyoruz. Ancak bu talihsiz sözleri için en azından tüm Adanalılardan özür dilemelidir” dedi..

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li Orhan Sümer’den Bakan Tekin’in ‘şartlı’ çözümüne tepki

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz