1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete kentsel dönüşüm tepkisi: “Bunun adı halk düşmanlığı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete kentsel dönüşüm tepkisi: “Bunun adı halk düşmanlığı”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi.

“Yalnızca ülkemizin değil insanlık tarihinin en devirici afetlerinden birini yaşadık. Zelzeleden hemen sonra afetzede şehirlerimizi değişik sebeplerle ziyaret etmiş, devletimizin tüm olanaklarıyla yanınızda olduğunu ifade etmiştik. Sahadaki kasvetleri takip ettik, depremzedelerin lüzumlarını tespit ettik. Ağır tablo karşısında asla ümitsizliğe kapılmadık. İnsanlarımızı yeni yuvalarına kavuşturmak için hemen kolları sıvadık.

Şu ana kadar 180 bin evin ihalesi yapıldı. Yerinde mutasyon projesini başlattık. Hibe ve uygun koşullarda kredi dayanağı kapsayan porjemiz büyük bir teveccüh ile karşılandı. Yerinde mutasyon ile yalnızca inşaatlar süratlenmeyecek; istihdam çoğalacak, evler daha az maliyetle yaşama geçirilecek. Zelzelenin devirdiği şehirlerimizi daha ferah bir biçimde inşa edeceğiz. 15 Ağustos’a kadar çadırda kalanları konteynere yerleştireceğiz.

Çarpık ve sıhhatsiz kentleşmenin yaygın olduğu şehirlerde kentsel değişimin ehemmiyetine dikkat çektik. Şimdiye kadar TOKİ binalarıyla alakalı hiçbir kasvet yaşanmadı. Bu süreçte Türkiye’deki sığ muhalefet kavrayışının ülkemize ödettiği değerleri görme fırsatı bulduk. Kentsel değişimle alakalı ne zaman adım atsak CHP karşımıza dikildi. Kentsel değişime rantsal mutasyon diyerek projelere kara çaldılar. Mal sahiplerini tehdit ettiler.

Kendilerine yakın iş grubu ve odalar taşıtıyla projeleri duruşmaya götürdüler. Kentsel değişim projelerini durdurmak için söylenmedik palavra atılmadık kötüle vazgeçmediler. Biz bunları noksanlıklarına yorduk ama son tercih sürecinde sorunun bu kadar masum olmadığını anladık. Burada işbilmezlik değil millet husumeti vardır. Bunların gözünde seçmen tıpış tıpış rey verdiği, kendilerini kaygısız koşulsuz desteklediği zaman önemlidir.

Afetzedelerimize olmadık hakaretlerde bulundular. Necis dilleriyle hedef aldılar. Pek çok ahlaksızlığı ve arsızlığı sergilemekten icap dinlemediler. Mağsur ettikleri kardeşlerimizden bir kere olsun özür dilemediler.”

CHP ve şürekasının, kentsel değişim projelerine müteveccih saldırganlığının gerisinde, iş öğrenmezlik değil, millet husumeti vardır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Zelzelede zarar gören şehirlerimizde şehir alanlarını hükümet olarak yapacağız. Böylece her şehrimize yüzyıllar boyu yaşayacak bir merkez kazandırmış olacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete kentsel dönüşüm tepkisi: “Bunun adı halk düşmanlığı”
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz