Bu siteye girişiniz tamamen Elon Musk’ın keyfine kaldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter platformu, New York Times, Reuters, Instagram ve Blue Sky gibi sitelere ulaşımda beş saniyelik bir gecikme uyguladı. Bu farklılık, özellikle Musk’a tenkidi haberler yapan siteleri hedef alıyor gibi görünüyor. Bu atak, kullanıcıların bu sitelere giriş yaparken bekleme süresi yaşamasına neden oluyor.

Musk’ın bu cins bir eylemi, bazı etraflarda tepki sürüklüyor. Eleştirmenler, bu gidişatın ifade serbestliğini kısıtladığını iddia ederken, sponsorlar ise Musk’ın platformunu daha pozitif bir biçimde şekillendirmeye çalıştığını savunuyor.

Öte yandan, Elon Musk’ın Twitter üzerinden geliştirdiği bu strateji, kendisinin medya ve kamuoyuyla olan etkileşimini daha da karışık bir hale getiriyor. Musk, daha evvel de Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ve farklılıklarla sık sık manşetlere çıkmıştı.

Bu hadisenin, gelecekteki internet ve ifade serbestliği münazaralarını daha da kızıştırabileceği düşünülüyor. Elon Musk’ın sosyal medya platformu üzerindeki tesiri ve bu cins farklılıklar, teknoloji ve irtibat dünyasının büyüyen enerjiklerine dair ehemmiyetli sualleri birliktesi getiriyor. Mevzuyla alakalı büyümeler ve tepkinler yakından takip edilmeye devam edecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bu siteye girişiniz tamamen Elon Musk’ın keyfine kaldı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz