Çıkartmalar için yenilik yolda: WhatsApp da yapay zekadan nasibini alacak!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suni zihin yardımlı bir taşıt olarak bir zamandır kullanımda olan DALL-E, yazılan metinlerin görsellere dönüştürülmesini sağlıyor. İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik de bütün olarak aynı emele hizmet edecek. Kullanıcı, yazacağı kolay bir metin ile kendi özgün çıkartmasını oluşturabilecek. Özellik, WhatsApp tecrübesine ebat atlatacak gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği kullanılabilir olduğunda, çıkartma kısmına yeni bir kısım ilave edilecek. Burada, suni zihin yardımlı çıkartmalar oluşturulabileceği belirtilecek. “Create” oluştur alternatifine değen kullanıcı, minik bir açıklayıcı metin yazacak. Meta’nın kendi suni zekası, bu metin üzerinden bir çıkartma oluşturabilecek. Kullanıcı bu çıkartmayı kullanabileceği gibi hoşlanmazsa silecek. Yukarıyadaki misalde, “cat laughing on a skateboard” ifadesinin dönüştürüldüğü çıkartmayı görüyorsunuz. Açıklamanın Türkçe karşılığı, “kaykay üzerinde gülen bir kedi”.

WhatsApp, suni zihin yardımlı çıkartma oluşturma vasıtayı ile alakalı açıklama yapmadı. Haliyle, bu özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik öğrenilmiyor. Ancak beta versiyondaki özellik, kullanıcılar arasında dağıtılmaya başladı. Bu surattan, özelliğin yakın bir gelecekte kullanılabilir olacağını düşünüyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çıkartmalar için yenilik yolda: WhatsApp da yapay zekadan nasibini alacak!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz