1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Her 1 saniyede 3 yeni internet sitesi açılıyor

Her 1 saniyede 3 yeni internet sitesi açılıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet, yaşamın hemen hemen her alanını etkiledi. Ticaretten eğitime, cümbüşten erişime kadar bir hayli alanda devrim yaratan bu teknolojik büyüme, özellikle Covid-19 salgınıyla beraber daha da ehemmiyet kazandı. Fiziksel temasın kısıtlandığı bu yarıyılda insanlar, gereksinimlerini internet aracılığıyla karşılamanın yeni bir yarıyılına adım attı.

Siteefy sitesinin bilgilerine göre dünya çapında 1 milyar 106 milyon 671 bin 903 web sitesi bulunuyor. Bu web sitelerinin takribî yüzde 18’i faal olarak kullanılırken, yüzde 82’si faal değil. Saatte 10 bin 500, dakikada 175 ve saniyede 3 yeni internet sitesi yayın yaşamına başlıyor.

En fazla ziyaret edilen internet siteleri arasında ilk sırayı “google.com” alıyor. Google’ı “youtube.com”, “facebook.com”, “instagram.com” ve “twitter.com” izliyor. Kullanıcıların bu sitelere tükettikleri müddetler de dikkat çekici. Misalin, bir kullanıcı Google’da vasati 10 dakika 38 saniye geçirirken, Youtube’da bu vakit 20 dakika 25 saniyeye çıkıyor.

Dünya popülasyonunun yüzde 64,9’u 5,18 milyar interneti kullanırken, yüzde 59,9’u 4,8 milyar sosyal medya hesaplarını faal olarak kullanıyor. Bölgesel açıdan Kuzey Avrupa, azami internet ulaşım oranına sahip bölge olarak öne çıkıyor. Norveç, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ise yüzde 99 internet ulaşımı ile öne çıkan ülkeler arasında bulunuyor.

İnternetin süratle gelişmesi ve dağılması, dijital çağın eforunu ve tesirini bir defa daha gösteriyor. Teknolojinin bu süratli evrimi, gelecekte daha da fazla başkalaşım ve mutasyona işaret ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Her 1 saniyede 3 yeni internet sitesi açılıyor
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz