Kanye West’in kapanan Twitter hesabı yeniden açıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre Kanye West, “‘platformu antisemitik veya başka rastgele bir hasarlı bir dil paylaşmak için kullanmayacağına dair güvence verdikten sonra'” Twitter hesabı yine faal edilmiş. Kanye West, hesabı açılmış olsa da henüz rastgele bir paylaşım yapmamış.

Ancak X’in bu kararı ne kadar doğru bir adım öğrenemiyoruz. Nihayetinde Kanye West artık bu mevzuda oldukça mimli biri ve her seferinde apayrı bir nefret söylemiyle kamuoyu karşısına çıkmayı muvaffak oluyor. Gidişatın yinelenmesi gibi bir senaryoda X, daha önceki ismiyle Twitter, bu mevzuda nasıl bir aksiyon alacak, merakla bekliyoruz.

Elon Musk, “ifade hürlüğü” kapsamında değerlendirerek West’in hesabını yine faal etmiş ancak kısa müddet sonra yaptığına pişman olarak hesabı yine kapatmıştı. Zira hipotez edeceğiniz üzere West, rahat durmamıştı.

Son yarıyılda ismini neredeyse hiçbir yerde pozitif bir hadiseyle ilintili göremediğimiz, yaptığı ırkçı, antisemitik açıklama ve paylaşımlarla tepki toplayan Kanye West, uzun vakittir Twitter’da banlanmış vaziyetteydi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kanye West’in kapanan Twitter hesabı yeniden açıldı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz