Letgo ve otoplus’ın yeni sahibi belli oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugünkü haberlere göre Hedef Filo, Letgo’yu ve dijital araba perakende işletmeyi Otoplus’ı satın almak için adımlar attı.

Alanında faaliyet gösteren Türk filo kiralama işletmeyi olan Hedef Filo yeni bir haber ile gündemde. İddialara göre Türk online reklam platformu Letgo Türkiye ve dijital vasıta perakendeciliği işletmeyi olan otoplus’ı satın alma operasyonu işin adım atıyor. Ayrıntılar burada!

İnsanlar artık konuttan çıkmadan besin, giyim vb. tüm lüzumlarını internetten karşılıyorlar. Bu lüzumların arasında olan araba almakta internetten çok süratli ve emin biçimde yapılıyor. Araba alım ve satımı için milyonlarca insanın seçim ettiği Letgo OtoPlus’ta yeni bir yarıyıl başlıyor. Ayrıntılar haberimizde…

Online reklam platformu Letgo’nun 2020 senesinde oluşturduğu 2. el vasıta platformu Otoplus, uzun vakittir yargılamalara mevzu oluyor. Bu açıklama Otoplus’ın satılacağıdır. Bugün Borsatek’ten gelen habere göre Hedef Filo, Letgo ve otoplus’ı bünyesine katıyor.

Habere göre laflı uyuşma sağlandı. Ayrıca geçen hafta Rekabet Kurumu’na onay müracaatı yapıldı. Şimdi Rekabet Kurumu’nun onayı bekleniyor. Hedef Filo’nun yalnızca Otoplus’ı değil, Letgo’yu toplu olarak satın aldığı da iddia ediliyor.

Bu gidişatta Otoplus’ın neden satıldığına dair sualler ortaya çıkmaya başladı. Habere göre Hedef Filo, otomotiv sektörünün mutasyonuna yeni nesil işletmelerle liderlik edecek bir genişleme taktiği uygulamak istiyor. Mevzubahisi hadiseyle alakalı olarak Letgo ve Hedef Filo’dan henüz bir açıklama yapılmadı.

Reklam platformu Letgo, 2011 senesinde ikinci el araba satış platformu otoplus’ı oluşturdu. Temmuz 2022’de araba ekspertiz hizmeti sağlayıcısı Kaptan Garage’ın %25 payını satın aldı. Ayrıca Hedef Filo, Nisan 2023’te vasıta müzayede platformu Oto.net’in çoğunluk payını 152,98 milyon TL’ye satın aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Letgo ve otoplus’ın yeni sahibi belli oldu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz