3 Çocuğunu Çöp Evde Bırakıp Giden Anne Ve Babanın 2’Şer Yıla Kadar Hapsi Istendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan Rami Mahallesi Havuzbaşı Sokak’ta çöp dolu ve ağır lağım kokusu olan bir konutta, bakımsız yarı üryan halde terk edilmiş olarak bulunan R.S.8, E.S. 5 ve U.S. 3 isimli çocukların, anne ve babası hakkında yürütülen soruşturma bitirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddia belgesinde, Anne Merve S. ve baba Ahmet S. hakkında ‘Terk’ suçlamasıyla 2’şer seneye kadar hapis cezası arz edildi.

İddia Belgesinde, 20 Ocak tarihinde Aile Sosyal Hizmetler Şehir Müdürlüğü’ne, 3, 5 ve 8 yaşındaki çocukların anneleri tarafından terk edildiği, bakımlarını babanın sağlamaya çalıştığı fakat onun da konutta olmadığı, sürekli ağladıkları, üzerlerinde giysi olmadığı, sağlıklı bir etrafta bulunmadıkları ihbarının yapıldığı belirtildi. Çocukların bulunduğu konuta giren misyonlular, kendilerini mağdur çocuklardan R.S.’nin karşıladığını, iki ufak kardeşinin ise üryan olduğunu belirtti. R.S.’nin vazifelilere, konutta erişkin olmadığını, anne ve babasının çok yoğun çalıştığını, bu sebeple konutta bulunamadıklarını, babasının da ara sıra yemek vermek için uğradığını söylediği de iddia belgesinde yer aldı. Misyonluların, evin tüm odalarında ağır biçimde çöp ve lağım kokusu olduğu, çöp ve artıkların istif halinde bulunduğu, evin tavan ve çevresinde suratlarca sayıda sineğin kümelendiği biçimindeki gözlemleri de aktarıldı.

Çocukların elbiselerinin olmadığını söyledikleri anlatılan iddia belgesinde, komşuların da annenin 25 gündür konuta gelmediğini, babanın da sadece yemek vermek için sıkça uğradığını ifade ettiği bildirildi. Komşuların, çocukların da anne ve babanın da konuttayken, içerisi bütün görünmeyecek biçimde kapıyı açtıklarını belirttiği aktarıldı. İfadeye katılan psikoloğun ise çocuğun anne ve babasını koruma içgüdüsüyle ezberletilmiş yanıtlar verdiğini, yanıtların tutarsız olduğunu söylediği kaydolundu. Nezaretine alındıktan sonra adli hakimiyet koşuluyla serbest vazgeçilen anne Merve ve baba Ahmet S.’nin ise, suçlamaları kabul etmedikleri belirtildi.

İddia Belgesinde, kuşkulu anne ve babanın, ‘Koruma ve himaye mükellefliği altında bulunan mağdur çocukları, bakımsız, çöp ve artıklarla dolu konutta elbiseleri olmaksızın kendi hallerine terk ederek’ üzerlerine atılı suçu işledikleri vurgulandı. Haklarında 3’er aydan 2’şer seneye kadar hapis cezası arz edilen kuşkulular, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde egemen karşısına çıkacak. Çocukların ise Aile ve Sosyal Hizmetler Şehir Müdürlüğü’nce koruma altına alındığı bilindi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3 Çocuğunu Çöp Evde Bırakıp Giden Anne Ve Babanın 2’Şer Yıla Kadar Hapsi Istendi

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz