Adana’da Kavgada Minibüs Sürücüsünü Silahla Öldüren Tır Şoförüne Dava

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana’da münazara ettiği minibüs sürücüsünü silahla öldürdüğü iddiasıyla hapsedilen tır sürücüyü hakkında “isteyerek öldürme” kabahatinden müebbet, “ruhsatsız silah taşıma” ve “tehdit” kabahatlerinden de toplamda 5 seneye kadar mapus arzıyla dava açıldı.

Merkez Yüreğir ilçesinde 2 Aralık 2022’de trafikte “yol verme” sebebiyle çıkan müzakerede minibüs sürücüsü Can Yüce’yi 24 silahla öldüren tır sürücüyü tutuklu maznun Adem T. 41 hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddia belgesinde, minibüs sürücüyü maktulün, maznunun yönetindeki tırın sol şeritten geçmesi ve kendisinin sol şeride geçişine mani olduğu için sinirlendiği, vasıtasını süratlendirerek tıra yetiştiği, dolmuştan inerek tırın kapısını açmaya çalıştığı ve Adem T’ye hitaben hakaret ettiği belirtildi.

İddia Belgesinde, Yüce ve Adem T’nin vaka yerinde bir araya gelen yurttaşların tesiriyle darp eylemi hakikatleştirmedikleri, bir vakit sonra Yüce’nin tırı takip ederek maznunun durması üzerine taşıtındaki çantayı çıkararak dolmuştan indiği, çantadan çıkardığı silahla tıra doğru koşmaya başladığı, maktulün silahı tırın sürükleyicisini hedef alarak doğrulttuğu, tırın kapısını açmaya çalıştığı, maznunun kendisini “silahla ateş etme eyleminden” kurtarmak için tır sürükleyicisini aniden hareket ettirmesi sebebiyle tırın maktulün bulunduğu yere doğru manevra yaptığı ve maktulün balansını kaybederek düştüğü anlatıldı.

Maznunun, Yüce’nin eylemlerine devam etmesini yasaklayamadığı kaydolunan iddia belgesinde, “Silahla kendisine doğru koşan maktulü vasıtasının aynasından gören maznunun, tırı ile hakikatleştirdiği manevrada yere düştüğü halde reelleştirmek istediği eyleminden bırakmayan maktulün maznuna doğrulttuğu silahla ateş edebileceğini ve kendisini öldürebileceğini veya yaralayabileceğini emin kabul ederek, hamleyi bertaraf etmek için sürücü mahallinden dışarı doğru bir el silahını ateşlemesi neticeyi, silahtan çıkan kurşun maktul Can Yüce’ye isabet etmiştir.” ifadesi kullanıldı.

İddia Belgesinde, maktulün oradan uzaklaşması üzerine silahtan korktuğunu düşünerek vaka mahallinden tırla uzaklaşan maznunun kolluk görevlilerinin arzı üzerine teslim olduğu belirtildi.

Maktulden kaçma imkânı bulunmayan maznunun ruhsatsız silah ile Can Yüce’ye ateş ederek öldürdüğü, bu eylemde hukuki müdafaa kararlarının uygulanması gerektiği istikametinde mevcut kanıt vaziyetine göre kanı oluştuğu dikkate alınarak, Adem T’nin “isteyerek öldürme” kabahatinden müebbet, “ruhsatsız silah taşıma” ve “tehdit” kabahatlerinden de toplamda 5 seneye kadar mapusla cezalandırılması istendi.

Vaka

Kozan Caddesi’nde geçen sene 2 Aralık’ta şehir içi yolcu minibüsü sürücüsü Can Yüce ile tır sürücüyü Adem T. arasında “yol verme” sebebiyle kavga çıkmıştı.

Tartışmanın ardından çıkan müzakerede, Can Yüce silahla vurularak yaralanmış, ambulansla kaldırıldığı sağlık kurumunda müdahalelere karşın kurtarılamamıştı.

Tır sürücüsü Adem T. 4 Ocak’ta hapsedilmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adana’da Kavgada Minibüs Sürücüsünü Silahla Öldüren Tır Şoförüne Dava

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz