Afad’dan Afetzedelere Ödenen ‘Hane Başı Destek’ Ödemesine Ilişkin Açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AFET ve Acil Gidişat Yönetimi Başkanlığı’ndan Afad  afetzedelere ödenen hane başı destek ödemesine ait bilgilendirme yayımladı.

Afad’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Genel Yaşama Tesirli Afet Bölgesi kabul edilen 11 şehrimizde afetzedelerin acil lüzumlarının karşılanması için 10 bin TL ‘hane başı destek ödenmesine’ devam edilmektedir. Bugüne kadar Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığı Zarar Tespit Takımları tarafından yıkık, acil devrilecek, ağır ve orta zararlı ile az zararlı olarak tespit edilen 1 milyon 506 bin 317 haneye müteveccih ‘hane başı destek ödemesi’ sürekli devam etmekte olup ödemeler son düzeye gelmiştir. Hane başı destek ödemesinde fiili ikametgah adresi temel alınmaktadır. Bununla beraber muhtelif nedenlerle fiili olarak oturduğu adresten değişik bir ikametgah adresinde kaydı görünen afetzedelerimizin rastgele bir mağduriyet yaşamamaları için altta belirtilen süreç dahilinde ödemeleri asıllaştırılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Afad’dan yapılan bültenin devamında; afetzedelere, fiilen ikamet ettiği halde ikamet adresi değişik bir evde ise izleyecekleri yol hakkında bilgi verilerek, “Halihazırda bulunduğu şehrin, Şehir AFAD Müdürlüğüne müracaat etmeleri, zararlı evde ikamet ettiğini ispatlayan evrakları natürel gaz faturası, elektrik faturası, su faturası, sabit internet faturası, lojman tahsis dokümanı, kira sözleşmeyi  sunmaları, bu dokümanların temin edilememesi gidişatında, muhtarlık ve kolluk üniteleri aracılığı ile fiilen oturulup oturulmadığına ait tertip edilecek dokümanı temin etmeleri sağlanacaktır. Şehir AFAD Müdürlüklerimizde; ikameti ispatlayıcı dokümanlar temin edildikten sonra  lüzumlu  hakimiyetler yapılarak afetzedelerin T.C. Kimlik numarası üzerinden T.C Ziraat Bankası’na hane başı destek ödemesi yapılacaktır. Yukarıyada belirtilen süreçlerin tamamında Şehir AFAD Müdürlüklerimiz, afetzedelerimize her türlü basitliği sağlayacaktır” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Afad’dan Afetzedelere Ödenen ‘Hane Başı Destek’ Ödemesine Ilişkin Açıklama

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz