Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümünü Düzenlediği Etkinliklerle Kutladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya Megakent Belediyesi’nin Çanakkale Galibiyeti’nin 108’inci sene dönümünde tertip ettiği anma faalliğinde Dr. Türkan Başyiğit ‘Atatürk ve Çanakkale Savaşı’ başlıklı sohbette, Türk Sanat Müziği icra kurulu ve Türk Toplum Müziği icra kurulu da ‘Çanakkale Galibiyeti Özel Konseri’nde Antalyalılarla buluştu.

Antalya Megakent Belediyesi, Çanakkale Deniz Galibiyeti’nin 108’inci sene dönümünü tertip ettiği faalliklerle kutladı. Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanı İsmail Oskay, ‘Atatürk ve Çanakkale Savaşı’ başlıklı sohbet evveli yaptığı konuşmada tüm şehitleri rahmetle yemini. Oskay, “Çanakkale, bizim için ve tarihin bir dönüm noktası, 300 yıldır geri çekilen bir ulusun kaybedilen toprakların dur dendiği yerdir” dedi.

‘Atatürk ve Çanakkale Savaşı’ mevzulu sohbette Antalyalılarla buluşan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Azası Dr. Türkan Başyiğit, Çanakkale Galibiyeti’nde teknolojinin inanca mağlup olduğunu söyledi. Başyiğit, şunları kaydoldu:

“Çanakkale Savaşı, bir epopenin ismidir. Çanakkale Savaşı, siyah çoraplardır. Nedir siyah çoraplar? İstanbul Liseli gençlerdir. Beşiktaş Spor Kulübü’dür. Aynı zamanda Aynalı Çarşı’dır. Çanakkale, kınalı kuzudur. Olanaksızı muvaffak olmaktır Seyit Onbaşı’da olduğu gibi. ve öyle bir savaştır ki güney yarım kürede yer alan Avusturalya’nın bağımsızlığını kazanmasına dahi neden olmuş bir savaştır.”

Anma faalliğinde, Megakent Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği ve Türk Toplum Müziği icra kurulları, ‘Çanakkale Galibiyeti Özel Konseri’ verdi. Çanakkale Galibiyeti’nin sene dönümüne özel bir repertuvar hazırlayan TSM icra kurulu şef Aydemir Tuncer, THM İcra Kurulu ise şef Yiğit Aktı idaresinde izleyicilerin karşısına çıktı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümünü Düzenlediği Etkinliklerle Kutladı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz