Azerbaycan’dan İran’a Nota

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İran’ın Bakü Büyükelçisi Seyid Abbas Musavi Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak, Azerbaycan medyası ile alakalı İran tarafından verilen notaya yanıt verildi.

İran’ın Azerbaycan medyası ile alakalı verdiği notaya Azerbaycan tarafından yanıt verildi. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Lafçısı Ayhan Hacızade yaptığı açıklamada, İran’ın Bakü Büyükelçiliği’nin Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’na hitaben yolladığı anekdota ile alakalı İran’ın Bakü Büyükelçisi Seyid Abbas Musavi’nin Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını bildirdi. Açıklamada, İran tarafının notasında Azerbaycan medyası ile alakalı belirtilenlerin nesnelliği yansıtmadığı vurgulanarak, İran tarafına yanıt olarak verilen notanın yanı gizeme İran medyasında Azerbaycan aleyhine yayınlanan bir ekip yazıların listesinin sunulduğu kaydolundu. İran’ın Bakü Büyükelçisi Musavi’ye Azerbaycan, Azerbaycan’ın devlet ve hükümet yetkilileri hakkında yayımlanan hakaret, palavra, kötüle kaliteli bilgilerin, aynı zamanda İran’ın önde gelen aydınları, siyaset bilimcileri tarafından yapılan reel dışı deklarasyon ve açıklamaların Azerbaycan ve İran arasındaki ilişkilere hasar verdiği ve ihtilafları daha da derinleştirdiği bildirildi.

Azerbaycan ve İran arasında ortaya çıkan ihtilafların her zaman İran tarafının tek taraflı tavır ve adımlarından kaynaklandığı belirtilen açıklamada, Azerbaycan tarafının devamlı ve iyi hedefli adımlarına İran tarafından yeterince karşılık verilmediği kaydolundu. İran’ın Bakü Büyükelçisi Musavi’ye, İran medyasında Azerbaycan aleyhine palavra ve garezli bilgilerin dağılmasının önlenmesi için emeliyle acil tedbirlerin alınması gerektiği iletildi. – BAKÜ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Azerbaycan’dan İran’a Nota

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz