Bae’den, Yaptırım Uygulanan Rusya Merkezli Mts Bankası’nın Lisansına Iptal Kararı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABU Birleşik Arap Emirlikleri Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna’daki savaş sebebiyle Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinin yaptırım uyguladığı MTS Bankası’nın Abu Dabi’de lisansının iptal edileceği ve işlemlerinin durdurulacağını duyurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası’ndan mevzuya dair yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Rusya merkezli MTS Bankası’nın Abu Dabi’deki lisansının iptal edileceği ve bankanın 6 ay içinde tasfiye edileceği belirtildi.

Sadece Abu Dabi’de bir şubesi bulunan banka hakkındaki kararın, yapılan analizler neticeyi yaptırım tehlikeleri göz önünde bulundurularak alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Şubenin tasfiye süresi içinde yeni hesap açması ve daha önceki borçların ödenmesi dışında harekât yapması menedilecek. Bankanın, Merkez Bankası ödeme sistemlerini kullanımı bu emelle hudutlandırılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Rusya’nın en büyük mobil cerrah firmayı MTS’nin finans teknolojisi ayağı olan MTS Bankası, Rusya-Ukrayna savaşının birinci seneyi olan 24 Şubat 2023’te Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın 200 müessese ve şahsı da kapsayacak biçimde genişlettiği yaptırım listesinde yer alıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın liderliğindeki Batı blokunun baskısına karşın yaptırımlara katılmamış ve Moskova ile ilişkilerini sürdürmüştü. Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası, Şubat 2023’te, ülkede faaliyet göstermek için 2022’de lisans alan MTS Bankası’nın gidişatının araştırıldığını duyurmuştu.

MTS Bankası, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya arasındaki ticaretin desteklenmesine katkıda bulunurken, bunun yanı gizeme savaş sebebiyle Rusların yoğun biçimde gittiği ülkeler arasında yer alan Birleşik Arap Emirliklerindeki Ruslara bankacılık hizmeti sağlıyordu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bae’den, Yaptırım Uygulanan Rusya Merkezli Mts Bankası’nın Lisansına Iptal Kararı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

500 ERROR : SERVER TIMEOUT!!