Bakan Murat Kurum, Beykoz’da Vatandaşlarla Buluştu Açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanı Murat Müessese, kentsel değişimin can ve beka sorunu olduğunu belirterek, “Milliyetçiliğin ekmeğini yiyenlerin kentsel değişime karşı çıkması, ulusunu hoşlanmamak demektir. Halkının canını, yavrularımızın istikbalini düşünmeyenden milliyetçi filan olmaz, olamaz. Mesele bu kadar net ve kolaydır.” dedi.

AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Müessese, tercih çalışmaları kapsamında Beykoz Ortaçeşme Meydanı’nda yurttaşlarla bir araya geldi.

Bakan Müessese, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin ardından 113 bin evin inşasına başlandığını ifade ederek, toplamda 650 bin yeni evle bölgedeki ev gereksinimini karşılayacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 21 senede, kriz yarıyılları dahil tüm süreçlerde büyük zaferlere imza attıklarını anlatan Müessese, “21 senede büyük yatırımlar hakikatleştirdik. İstanbul’da iki yakada da gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kentsel değişim amacı kapsamında İstanbul’da 1,5 milyon evlik büyük mutasyon ve Yarısı Bizden kampanyalarıyla tehlikeli yapı stokunu yenileyecek, İstanbul’da tek bir tehlikeli bina vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Bakan Müessese, yapılacak binaların İstanbul’un dokusuna uygun, yatay mimariye sahip, sıfır atık geçimli ve tehlikesiz olacağını kaydoldu.

Müracaat temeline sabreden mutasyon kapsamında süratli bir biçimde konutların teslim edileceğini belirten Müessese, şöyle devam etti:

“Evlerimizi en geç 2 sene içerisinde hak sahibi kardeşlerimize teslim edeceğiz. Şayet müracaat rakamı 200 bini aşarsa hak sahiplerini noter huzurundaki kurayla tanımlayacağız. Gayemiz, ilk etapta birinci senede 200 bini yerinde, 100 bini rezerv ev olmak üzere toplam 300 bin ev dönüştürmektir, süratlice 1,5 milyon evi tamamlayarak İstanbul’da mutasyonu bitirmektir. Bunu da sizlerle beraber muvaffak olacağız.”

Kentsel değişimin ehemmiyetine vurgu yapan Müessese, “Kentsel değişim can sorunudur, beka sorunudur. Milliyetçiliğin ekmeğini yiyenlerin kentsel değişime karşı çıkması, ulusunu hoşlanmamak demektir. Halkının canını, yavrularımızın istikbalini düşünmeyenden milliyetçi filan olmaz, olamaz. Mesele bu kadar net ve kolaydır.” ifadelerini kullandı.

Bakan Müessese, Beykoz’da da 776 ev ve 47 dükkanın hak sahiplerine en süratli biçimde teslim edileceğini kaydoldu.

“Cumhuriyetimizin en ehemmiyetli, en kritik tercihi 14 Mayıs’ta”

Müessese, 14 Mayıs’ta yapılacak tercihleri “Cumhuriyet’in en ehemmiyetli, en kritik tercihi” olarak nitelendirerek, şunları söyledi:

“Tercihe çok az kaldı. Sarihçe görüyoruz ki artık saflar netleşti. Bir tarafta ‘Dev projeleriyle yükselen bir Türkiye.’ diyen Cumhur İttifakımız, değişik tarafta ise Türkiye’ye dair tek bir projesi olmayan Halk İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu var. Bir tarafta halkı için köprüler, tüneller, süratli tren hatları, şehir sağlık kurumuları, havalimanları, halk bahçeleri, sosyal evler, çağdaş üniversiteler inşa edenler var, değişik tarafta halkın gönlüne boş taahhütlerle girmeye çalışanlar var; Türkiye’yi surat sene geriye götürmek isteyenler var.”

Bakan Müessese, Beykoz’dan Recep Tayyip Erdoğan için rekor bir oyla destek beklediğini ifade etti.

Müessese, tercih çalışmaları kapsamındaki programlarına Beykoz ve Kavacık’ta yurttaş buluşmaları ve esnaf ziyaretleriyle devam edecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Murat Kurum, Beykoz’da Vatandaşlarla Buluştu Açıklaması

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz