Barışmayı Reddeden Eşini Bıçaklayarak Öldüren Kocanın Ağırlaştırılmış Müebbet Hapsi Talep Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kağıthane’de 14 Ocak 2023’de boşanma evresinde olduğu eşi Sultan Barut’u 27 barışma önerisini yalanlaması üzerine yanında getirdiği bıçakla öldürdüğü iddia edilen kuşkulu Şener Barut 28 hakkında yürütülen soruşturma bitirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddia belgesinde, vaka günü kuşkulu Şener Barut’un Çağlayan’daki karakola gelerek boşanma safhasındaki eşi Sultan Barut’u bıçakla yaraladığını söylediği, bunun üzerine takımların vaka yerine gittiğinde Sultan Barut’u apartman boşluğunda yerde uyur gidişatta yaşamını kaybetmiş biçimde gördüğü anlatıldı.

Kuşkulu Şener Barut’un korunmasına yer verilen iddia belgesinde, maktul Sultan Barut’la 9 yıldır konutlu olduğunu söylediği, 2022 Aralık ayında eşiyle konutta otururken telefonuna birden fazla ileti geldiğini gördüğünü, eşine ileti atan kişinin kim olduğunu sorduğunu ve kendisine öğrenmediğini söylediğini, daha sonra bu kişiyi aradığını, kişinin kendisine eşiyle 1 yıldır görüştüklerini söylediğini ancak eşinin her seferinde bu gidişatın hakikat olmadığını söylediğini belirtti. Kuşkulunun ifadesinde, “Daha sonra eşimi İstanbul’a amcasının yanına gönderdim, ben de çocuklarımı da alarak Zonguldak’a döndüm. Zonguldak’a döndükten sonra eşimle bağlantı kurmaya devam ettim. Onunla barışmak istiyordum ancak eşim her seferinde yalanlıyordu” biçiminde konuştuğu kaydedildi.

Hazırlanan iddia belgesinde yer alan kuşkulunun ifadesinde, “Daha sonra eşim çocukları özlediği için geldi. Çocukları alıp İstanbul’a amcasının yanına gitti. Vaka günü ben de eşimle barışmak için İstanbul’a geldim. Barışmadan evvel çocuklarıma oyuncak almak için bir alışveriş merkezine gittim, o sırada gözüme bıçak çarptı. Olur da eşim barışmak istemezse diye eşimi korkutmak emelli bıçağı da aldım” dediği belirtildi.

Kuşkulunun ifadesinin devamında, “Eşim ve çocuklarımla beraber ağabeyimin evine gittik. Ağabeyim bizi konuta almadı, ben de çocuklara yukarıya çıkmalarını söyledim. Daha sonra eşimle baş başa konuşmaya başladık, barışmak istediğimi söyledim, eşim yalanladı. Ben de o zaman uyuşmalı boşanalım, annemin üzerine yemin ederim ki seni rahat vazgeçeceğim dedim. Anneme hakaret etti, annem ölüm ettiği için gözüm döndü. Eşimi korkutmak için yanımda taşıdığım bıçağı göğüs kısmına sapladım. Kendimi kaybettiğim için bu vaka yaşandı. Pişmanım” biçiminde ifadeler kaydedildi.

Hazırlanan iddia belgesinde, kuşkulu Şener Barut’un, boşanma evresinde olduğu eşi ile görüşmeye gittiği, gitmeden evvel bıçak aldığı, görüşme sonucunda eşinden pozitif yanıt alamaması üzerine bu olasılık için yanında bulundurduğu bıçağı çıkararak eşinin göğüs kısmına sapladığı, kuşkulunun eşini öldürmek maksadıyla mevzubahisi bıçağı evvelden temin ettiği aktarıldı.

Hazırlanan iddia belgesinde kuşkulu Şener Barut’un ‘eşe karşı planlayarak isteyerek öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mapus cezasına çarptırılması arz edildi. Kuşkulunun suçlanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Barışmayı Reddeden Eşini Bıçaklayarak Öldüren Kocanın Ağırlaştırılmış Müebbet Hapsi Talep Edildi

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz