Bbp Lideri Destici’nin Zor Anları! Kürsüdeki Kadının Anlattıkları Karşısında Gözyaşlarını Tutamadı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfınca tertip edilen Asrın Afeti Değerlendirme Buluşması gerçekleştirildi.

Programda kürsüye çıkan ve yaşadıklarını anlatan Reyhan Tırpan ise duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Tırpan, “Ben vatan, Büyük Birlik ve Alperen Ocakları sevdalısı bir adamın eşiyim. Ve en ehemmiyetlisi Muhsin başkana aşık bir adamın eşiyim” dedi. Tırpan, eşi Mehmet Tırpan’ın her 25 Mart’ta Yazıcıoğlu’nu ziyarete geldiğini anlatması üzerine BBP lideri Mustafa Destici gözyaşlarını yakalayamadı.

Tırpan herkesi duygulandıran konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bellim sağ olsaydı bugün burada sizin aranızda olacaktı. Koşturanlardan biri olacaktı, takviye edenlerden biri olacaktı. Hep beraber olacaktık. Biz akredite oluyorduk Alperen Ocakları olarak Adıyaman’da. Zelzeleden bir evvelki Pazar günü son tatbikatımızı yaptık. Cuma günü denklik harekâtımız bitirilecek biz de buranın tamamen bir üyeyi olacaktık. Ama Pazartesi sabah 4.17’de herkes gibi biz de faciaya uyandık. Ben 1 yaşında meleğimi kucağımda kaybettim. Ve acziyetin ne demek olduğunu bütün o gün öğendim. İnsan evladı soluk alamadığında çırpınır ne yapacağını şaşırır, nereye gideceğini afallar ama ben kıpırdayamadım. Rabbim bana kıpırdamayı dahi kısmet etmedi. Ve ben bebeğimi kaybettim, aynı odada eşimi kaybettim. Biz bildiğimiz, öğrettiğimiz, paylaştığımız her şeyi yaptık ve çok şükür Rabbime Rabbim bana ayakta durmak için evlatlarıma annesini bana da evlatlarımı kısmet etti.”

2 evladının babasından bildikleri sayesinde enkazda sağ kalmayı muvaffak olduğunu da belirten Tırpan, kendisinin bir sivil kurtarmacı babanın kızı olduğunu ifade etti. Tırpan daha sonra kaybettiği eşini düşünde gördüğünü ve eşinin Adıyaman’da Alperen Arama Kurtarma’nın kurulmasını istediğini aktardı. Günler sonra yeniden davası için eşinin düşüne geldiğini vurgulayan Tırpan, “Zati beni hiçbir zaman kişisel sorunları için yalnız vazgeçmedi yalnızca davası için yalnız vazgeçti. Ve bundan çok çok bellim ki eşim meleğimle birlikte. Muhsin Yazıcıoğlu ile Peygamberimle ve değişik dava dostlarıyla aynı Meclis’te sohbet ediyor. Meleğimde çevrelerinde oynuyor” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bbp Lideri Destici’nin Zor Anları! Kürsüdeki Kadının Anlattıkları Karşısında Gözyaşlarını Tutamadı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz