Bes’e Yıl Sonuna Kadar 1 Milyon Yeni Katılımcı Bekleniyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bnp Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, Fertsel Emeklilik Sistemi’nde BES devlet katkısının yüzde 30’a çıkartılması sonrası sistemin albenisini giderek artırdığını belirterek, 2023’e süratli başlangıç yapan BES’e sene sonuna kadar 1 milyon yeni katılımcı beklendiğini bildirdi.

Bnp Paribas Cardif’ten yapılan açıklamaya göre, sosyal güvenlik sisteminin bitiricisi özelliğinde olan BES, sahip olduğu teşvikler, profesyonel fon yönetimi hizmeti ve saydamlık gibi ehemmiyetli avantajlarla diğer birikim taşıtlarından ayrılıyor.

Özellikle de devlet katkısı yardımıyla albenisini giderek çoğaldıran gönüllü BES’e olan katılım rakamı süratle yükseliyor. Değişik fon alternatifleriyle her türlü tehlike seviyesine uygun fon spektrumunun sunulduğu sektörde bu yıl da yüksek getiri sağlayan fon çeşitleri bulunuyor.

Bnp Paribas Cardif’in “Teknoloji Sektörü Değişken Emeklilik Yatırım Fonu” azami getiri sağlayan bu fon cinslerinin başında geliyor.

“Fon büyüklüğünün 500 milyar TL’ye erişmesi bekleniyor”

Açıklamada mevzuya ait değerlendirmeleri yer alan BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, BES’in son iki senede ciddi ivme tuttuğunu belirterek, mevzuya ait bilgiler paylaştı.

Kişmir, 18 yaş altı genç ve çocukların kapsama alınması, Fertsel Emeklilik Fon Alım Satım BEFAS platformunun uygulamaya açılması, devlet katkısı teşvikinin yüzde 30’a yükseltilmesi ve fon farklılık hakkının artırılması gibi büyümelerin sektörün gelişmesine katkı sağladığını anlattı.

BES’in Mart 2023 haysiyetiyle 420 milyar TL fon büyüklüğüne ve 8 milyon katılımcıya eriştiğini kaydolan Kişmir, “BES, yüzde 30 seviyesine artırılan devlet katkısının da yardımıyla albenisini giderek artırıyor. 2023’e süratli bir başlangıç yapan BES sektöründe, sene sonuna kadar 1 milyon yeni katılımcı daha bekleniyor. Sektöründeki fon büyüklüğünün sene sonu haysiyetiyle 500 milyar TL’ye, katılımcı rakamının da 9 milyona erişeceği öngörülüyor.” açıklamasında bulundu.

“BES’te en iyi getiriyi sağlayan fonlar içinde ilk sıralarda yer alıyoruz”

Cemal Kişmir, katılımcıların, “birikimlerini bu sistemde uzun vadeli yakalamak ve hasılat sağlayacak biçimde galibiyetle idaremek” mevzusuna umursadığından bahsetti.

Şirketin amaçlarına ve bu alanda sunduğu hizmetlere değinen Kişmir, şu ifadeleri kullandı:

“BNP Paribas Cardif Türkiye olarak bizim de amaçladığımız en temel stratejimiz, alıcısına değer yaratan bir işletme olmak. Fertsel emeklilik fon idaremizi portföy yönetimi sektörünün deneyimli ve yenilikçi işletmeyi olan TEB Portföy Yönetimi aracılığıyla katılımcılarımıza sunmaktayız. Katılımcılarımıza sunduğumuz fonların idaresini yakından takip ederek, kullanıcılarımızın fon getirisi ile alakalı kumpaslı bilgilendirilmesini sağlıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın sonucu olarak BES’te en iyi getiriyi sağlayan fonlar içinde ilk sıralarda yer alıyoruz. 2023 senesinin başından bu yana da ilk sıralardaki yerimize gözetiyoruz.”

Kişmir, BES sektörü içindeki hisselerini çoğaldırmaya müteveccih tüm tasarılama ve hazırlıklarını bitirdiklerini kaydolarak, “Değişik kanallardan hizmet verdiğimiz tüm alıcılarımızın lüzum ve arzlarını merkeze alan bir yaklaşım ile alıcı değeri kavramını, mahsullerimizde ve hizmetlerimizde üst seviyeye çıkaracak çalışmalara odaklanacağız. Tüm bu niyetlerimizin sonucu olarak da bu sene 240 bin kontrata ve 15 milyar TL BES fon büyüklüğüne erişmeyi hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bes’e Yıl Sonuna Kadar 1 Milyon Yeni Katılımcı Bekleniyor

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz