Btk Başkanı Karagözoğlu: Asıl Problem Elektrik Kesintisi, Akaryakıt Ve Hava Koşullarıydı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİLGİ Teknolojileri ve İrtibat Müesseseyi BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki ‘ Zelzele Araştırma Kurulu’nda yaptığı sunumda “Binalar üstünde yer alan baz istasyonlarının bir kısmının zelzeleyle beraber fiziksel olarak devrilmesi ve ağır zarar alması; sualin izafi daha minik bir kısmını oluşturmuştur. Hakikat problem, şehirler genelinde yaşanan elektrik kesintileri, mazot temininde oluşan güçlükler ve makûs hava şartlarından dolayı alana gelmiştir” dedi.

Kahramanmaraş merkezli zelzele faciasını tüm istikametleriyle incelenmesi için kurulan Türkiye Büyük Ulus Meclisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Zelzele Araştırma Kurulu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Kurul buluşmasında, Eriştirme ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Müesseseyi BTK ismine sunum hakikatleştiren BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, zelzele bölgesindeki 11 şehirde mobil aza rakamın 15 milyon 298 bin 221 olduğunu söyledi. Karagözoğlu, “Bu şehirlerin aza rakamı toplamı Türkiye genelinde mobil üyelerin takribî yüzde 18,3’ünü oluşturmaktadır. Bir başka deyişle 6 Şubat gecesi yaşadığımız büyük trajedi, ülkemizdeki her beş mobil telefon azasının birini etkileyecek kadar büyük bir alanda hakikatleşmiştir” ifadelerini kullandı.

Depremin mobil haberleşmeye tesiri üzerine de bilgi veren Karagözoğlu, “Çekirdek ağ servis kaybı yaşanmamış, hizmet vermeye devam etmiştir. Ayrıca firmacılarımızın ağları arasındaki ana iletişim santrallerinde de rastgele bir kasvet yaşanmamıştır. Montaj yapılmış binaların devrilmesi ve enerji meseleleri sebebiyle ağın en uç noktası olan baz istasyonları ve toplama alanlarının devre dışı kalması sebebiyle radyo ulaşım ağlarında kasvet yaşanmıştır. Saha kayıplarının bir kısmı radyo ulaşım ağını çekirdek ağa bağlayan mesajım hattının hasar görmesinden dolayı oluşmuştur” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Btk Başkanı Karagözoğlu: Asıl Problem Elektrik Kesintisi, Akaryakıt Ve Hava Koşullarıydı

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz