Canına Tak Eden Esnaftan Beddualı Tepki! Yazıları Okuyan Artık Çöp Bırakmıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da esnafın başı, dükkanlarının yanındaki boş arsa ile tasada. Esnafın ekmek parası kazanmaya çalıştığı dükkanlarının yanındaki arsayı bazı yurttaşlar ‘çöplük’ olarak kullanmaya başlayınca çöplere bir araya gelen fareler dükkanlara dadandı.

Canına tak eden esnaf ise takati arsaya yazı asmakta buldu. Arsanın duvarına “Buraya çöp atanın anası, babası, ailesi, eşi ve arkadaşı zelzelelere gelsin”, “Buraya çöp atan onursuzdur…” gibi beddua ve tepki kapsayan yazılı dövizler hakikatti. Yazıların arsaya asılmasından sonra etrafa atılan çöplerde eksilme olduğunu ifade eden esnaf ve çevre sakinleri, yetkililerden daha kalıcı bir çözüm istiyor.

Çöp atılan arsaya yazıları asan Elif Çelebi, “Bir Hayli yere müracaat ettim ama buranın pisliğinden kurtulamadım. Çözümü artık yazdığım yazılarda aradım. Son takat olarak küfürlü yazılarda arıyorum. Evvelinden beddualı yazılar yazmıştım ama çöp atanlar onu yırtıp attılar. Kavramadıkları için şimdi küfürlü yazılar astık. Çöp birikintisinden dolayı burayı fareler basıyor ve yuva yapıyor. Fareler dükkanlara girdiği için mağdur oluyoruz. Burası o kadar çok pis oluyor ki kokudan duramıyoruz. İnsanlar artık evindeki çöplerini buraya atarak yığma yapıyordu. Tüm esnaf da buna tanığız. Burası ne kapandı ne de destekçi olundu. Yazıların ardından daha öncekisi kadar çöp birikmiyor. O da birkaç gündür yok. Neredeyse her gün çuval çuval pisliği buradan arınıyoruz. Burayı arındığım kadar kendi dükkanımı arınmadım” dedi.

Çevreyi pisleyenlerin yazıları okuduktan sonra çöp atmaktan bıraktığını ifade eden esnaf Emre Arslantaş, “Burası reelinde şehrin merkezinde bir yer. Bahsettiğimiz yer dükkanların arasında yer alıyor. Dükkanların arasındaki boş arsayı çöp atarak pisliyorlar. Çöplere yakın esnaf da rahatsız olduğundan dolayı duvara yazı asarak meseleyi çözmeye çalıştı. Yazılar asıldıktan sonra buraya çöp atanların rakamında eksilme oldu. Buraya çöp atmaya gelenler yazıları gördüğü zaman utandığı için çöp atmaktan bırakmaya başladı. Yazılar asılmadan evvel burası çok daha makûstu. Yazılardan evvel bu boşlukta moloz istifleri, çöpler vardı. Yazılar etraf lekeliliğini bütün anlamıyla çözmese de daha öncekisinden azıcık daha iyi vaziyete getirdi. Yazılar 1-2 aydır hakikatti. Boşluğun yanındaki dükkan evvelden boştu. Bir esnaf ablamız buraya bitişik yerde tuhafiye dükkanı açınca çöp istifi olan alanı azıcık daha derledi. Yoksa çöpler suratından pislikten ve kokudan burada duramıyorduk” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Canına Tak Eden Esnaftan Beddualı Tepki! Yazıları Okuyan Artık Çöp Bırakmıyor

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz