Chery Dünya Devleriyle Aynı Ligde!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chery, J.D. Power tarafından yayınlanan 2022 Çin İlk Nitelik Araştırması’nda, bir hayli ana akım ortak teşebbüs marka arasında ilk 10 sıralamasında dokuzuncu sırada yer alarak ehemmiyetli bir zafere imza attı.

Ayrıca Chery TIGGO ve ARRIZO ailesi de kendi segmentlerinde pazar lider oldu. Nitelik ve teknolojiyle ihracatta atlama ve beynelmilel pazarlara geçiş felsefesi Chery için, 20 sene üst üste Çin araba markaları içinde en iyi ihracatçı olmak için ehemmiyetli bir motto oldu. Kuruluşundan bu yana bu mottoya odaklanarak temel teknolojiler üzerinde kesintisiz araştırma ve geliştirme yapan Chery, 20 seneden uzun müddettir teknolojiye yatırım yapıyor. Bu süreçte 5 Ar-Ge merkezi kuran markanın Ar-Ge merkezlerinde, çoğu Jaguar Land Rover, GM ve Ford gibi tanınmış araba işletmelerinin üst düzey teknik hünerlerinden olmak üzere 10’un üzerinde ülkeden 7 bin şahıs çalışıyor.

17 binin üzerinde tescil

Chery, bugüne kadar 17 binin üzerinde tescil alarak Avrupa ve Amerika’daki yüzyıllık markaları geride vazgeçti. Temel teknolojilerde bağımsız Ar-Ge eforunu artırmaya odaklanan Chery, öbür yandan da sağlam bir ortaklık kurmak ve güçlü bir tedarik zinciri oluşturmak için beynelmilel premium parça tedarikçileriyle el ele veriyor. Bu iş birliklerinin ehemmiyetli neticelerinden biri de markanın amiral gemisi TIGGO 8 PRO olarak öne çıkıyor. Vasıtada kullanılan şanzımanı dünyanın en iyi üç şanzıman üreticisinden biri olan Getrag üretiyor. Getrag, TIGGO 8 PRO’ya, Mercedes-Benz ve BMW ile aynı 7DCT çift anlamalı şanzımanı sağlıyor. Vasıtanın premium lastiklerini ise yüzyıllık bir lastik işletmeyi olan Coopertires sağlıyor. Premium ses sistemleri üreticisi Sony, TIGGO 8 PRO’ya yalnızca otomotiv ses mahsulleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda özel bir “Altın kulak” takımı ile özel ayar hizmeti de sunuyor. Böylece TIGGO 8 PRO, yolcularına üst seviye ses ve video tecrübeyi yaşatıyor. Vasıtanın akümülatörünü ise dünyanın en büyük tedarikçilerinden biri olan CATL sağlıyor. Gövde elektronik stabilite sistemi de Jaguar Land Rover ile aynı orijine sahip ve Bosch tarafından sağlanıyor.

Beynelmilel premium parça tedarikçileri TIGGO 7 PRO için de parça tedarik ediyor. BAES, motor idare sistemini sağlıyor. Valeo klima sistemini tedarik ederken, sırçalar Fuyao ve emniyet kemerleri Autoliv imzasını taşıyor. Ayrıca Continental, Bosch, BorgWarner, Adient ve Eaton gibi sektörün liderlerinden olan tedarikçileri bulunuyor. En iyi tedarikçilerle el ele vermek, yalnızca Chery’nin niteliğini üst seviyeye taşımakla kalmıyor, aynı zamanda Chery markasının tüm sanayi tarafından kabul görmesini de sağlıyor. Sektörün ileri standartlarını temel alan Chery, aynı zamanda kapsamlı bir biçimde yükseltilmiş yapım ölçeği, yapım teknolojisi ve idare süreci ile nitelikli bir yapım süreci elde etmek için yüksek yararlılık, otomasyon, saydamlık ve dijitalleşme avantajlarına sahip bir yapım kuruluşu kurdu. Beynelmilel pazarlardaki genişlemesini süratlendirmeye devam eden Chery, otomotiv sanayisinin mutasyonunu basitleştirmek ve küresel alıcılar için daha uslu, yararlı ve konforlu bir seyahat tecrübeyi sağlamak için daha fazla ortakla el ele vermeyi kastediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Chery Dünya Devleriyle Aynı Ligde!

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz