Chp Grubu Adına Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Karar Alma Yetkisi Kılıçdaroğlu’na Verildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi Grubu olarak fantastik reelleştirdiğimiz buluşmada, Cumhurbaşkanlığı tercihi mevzusunda bundan sonraki tam süreçlerde grubumuz ismine karar alma mevzusunda rey birliğiyle Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yetkilendirilmiştir.” dedi.

CHP Grup Buluşması, Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde medyaya kapalı yapıldı.

Buluşma sonrası CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç basın açıklaması yaptı.

Özel, CHP Meclis Grubu’nun 9 Şubat’taki kapalı grup buluşmasına davet edildiğini, Kahramanmaraş merkezli zelzeleler sebebiyle bu buluşmanın ertelendiğini hatırlattı.

Laf mevzusu buluşmanın Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında bugün yapılmasına karar verildiğini belirten Özel, CHP’li 110 milletvekilinin zelzele bölgesinde vazifeli olduğunu ve buluşmaya çevrim içi katılarak görüşlerini bildirdiğini söyledi.

Özel, buluşmada CHP’nin zelzele bölgesinde yürüttüğü faaliyetlerin ele alındığını ifade etti.

Milletvekillerinin zelzele bölgesinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptığını, yanaşan tercihler ve cumhurbaşkanı adayının tespit usulü mevzusunda görüşlerini dile getirdiğini anlatan Özel, şöyle konuştu:

“Dostlarımızın tamamına yakını laf haklarını kullandılar. Kendileri aday tanımlama noktasında üç grup başkanvekilinin imzasıyla paylaşacağımız metin üzerinde ortaklaştılar. Kendileri metinde bulmayacağınız bir ad üzerinde de ortaklaştılar. Ancak bu düzeyde Sayın Genel Başkanımızın altılı masanın ortak istemine vurgu ve bizim altılı masadan tanımlanacak adayın Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olması noktasındaki kararlılıkla bizlere çizdiği çerçeve üzerine metni sizlerle paylaşıyorum.”

CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Grup deklarasyonunu okuyan Özel, “CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi Grubu olarak 26 Şubat 2023 günü saat 10.00’da fantastik reelleştirdiğimiz buluşmamızda, Cumhurbaşkanlığı tercihi mevzusunda bundan sonraki tam süreçlerde grubumuz ismine karar alma mevzusunda rey birliğiyle Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yetkilendirilmiştir.” diye konuştu.

Bildirinin grup içi idaremelik, tüzüğün tercih yasaları ve politikanın gerektirdiği tüm gereksinime yanıt verecek biçimde kaleme alındığını ifade eden Özel, milletvekillerinin buluşma sırasında beyanlarıyla ortaklaşıldığını ve grubu temsilen üç grup başkanvekili tarafından imza altına alındığını kaydoldu.

Özel, “Bundan sonra çalışmalar bu yetki dokümanı çerçevesinde sürdürülecektir. Alınan karar, tam yaşadığımız yasa ve büyük yeise karşın Türkiye’nin şehirlerinin devrilmediği, ekonomisinin, sağlık sisteminin çökmediği devrilmez bir Türkiye’nin inşası için grubumuz tarafından umutla karşılanmış, Türkiye’ye de umut olacağı değerlendirilmiştir.” biçiminde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Chp Grubu Adına Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Karar Alma Yetkisi Kılıçdaroğlu’na Verildi

Bültenimize Tamamen Ücretsiz Abone Olabilirsiniz

Yeniliklerden haberdar olma fırsatını kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğinizi hemen başlatın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz